Hluboká pánev s poklicí – dokonalý pomocník při vaření


Jaká je nejlepší pánev na vaření?

Když přemýšlíte o nákupu nové pánve, nejprve musíte zvážit, jaké jídlo chcete vařit. Pokud hledáte univerzální pánev, která vám umožní připravit širokou škálu jídel, měla by být hluboká a s poklicí. Hluboká pánev vám umožní vařit nejen těstoviny, ale i polévky, gulaše nebo rizoto. Navíc poklice vám umožní vařit na nižší teplotě a zachytit všechny aroma a chutě vašeho jídla.

Velikost pánve

Jakou velikost pánve si vybrat?

Při výběru velikosti pánve zvažte, pro kolik osob budete vařit. Pokud vaříte pro jednu až dvě osoby, stačí vám menší pánvička o průměru 20-25 cm. Pro rodinu 3-4 osob doporučujeme pánvičku o průměru 28-30 cm. Pokud vaříte pro více než 4 osoby, volte pánvičku o průměru 30-35 cm.

Materiál pánve

Jaký materiál pánve je nejlepší?

Existuje mnoho materiálů, ze kterých jsou pánve vyrobeny. Nejčastěji se používají hliníkové, nerezové nebo litinové pánve. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Hliníkové pánve jsou lehké a dobře se ohřívají, ale jsou méně odolné vůči poškrábání a opotřebení. Nerezové pánve jsou odolné, ale mají horší tepelnou vodivost. Litinové pánve jsou velmi odolné a mají vynikající tepelnou vodivost, ale jsou těžké a náchylné k přilnavosti jídla.

Doporučujeme vybrat pánev z nerezové oceli s hliníkovým jádrem. Taková pánve má výbornou tepelnou vodivost a je zároveň odolná vůči poškrábání a opotřebení.

Údržba pánve

Jak pečovat o svou pánev?

Prodloužte životnost své pánve tím, že ji budete správně udržovat. Pánve z nerezové oceli můžete mýt v myčce na nádobí, ale doporučujeme je mýt ručně. Pro čištění pánve používejte jemné čistící prostředky a nebruste ji drátěnkou. Pokud máte litinovou pánev, nechte ji po každém použití vychladnout a poté ji opláchněte vlažnou vodou. Nikdy nepoužívejte mycí prostředky s kyselinou nebo alkalickými složkami.

Investice do kvalitní pánev s poklicí se vám vrátí v podobě vynikajících jídel, která budou chutnat a vonět tak, jak mají.

Nechte se inspirovat a vyberte si tu nejlepší pánvičku pro vaše vaření. Navštivte náš e-shop a vyberte si z široké nabídky kvalitních pánví s poklicí.

Publikováno
V rubrikách ASTRO