Solar Fire

Výuka práce s programem Solar Fire


Tak, jako se dříve vyučoval ruční výpočet horoskopu, ráda bych nabídla výuku špičkového astrologického programu Solar Fire. Vyučuji obě poslední verze, jak Solar Fire Gold, tak Solar Fire Deluxe. Mám za tím účelem dva notebooky, podle Vašeho přání vytáhnu ten správný:-)

Pro koho je kurz určen:
Pro všechny, i mimo studenty mých astrologických kurzů. Je ideální pro ty, kteří již vědí něco o astrologii, ale s programem začínají. Kurz velmi pomůže neangličtinářům, kteří mají problém orientovat se v programu.

Více k programu:
Solar Fire je původně australský, nyní už hezkých pár let australsko-americký program. Nevím o žádném lepším. I neangličtinářům se vyplatí naučit se ho obsluhovat. Funkce, které nabízí, Vám vynaložené úsilí bohatě vynahradí.
Napřímo si ho lze objednat ve Spojených státech u společnosti Astrolabe, kontakt: www.alabe.com, u nás jeho distribuci zajišťuje Zdeněk Bohuslav, kontakt: www.bohuslav.com.

Forma výuky:
Abych práci s programem Solar Fire zpřístupnila maximálně komfortním způsobem co nejširšímu počtu studentů, připravila jsem videokurz. Kurz ve třinácti lekcích srozumitelnou formou popisuje veškeré základní funkce programu, od nastavení výpočtů, přes správu horoskopů v databázi až po tranzity, direkce a partnerskou astrologii.

Vedle toho samozřejmě i nadále poskytuji individuální konzultace. Jsou určené studentům, kteří dávají přednost osobnímu přístupu nebo slouží jako doplněk videokurzu.Videokurz Solar Fire


Základem kurzu jsou krátké videosekvence zaměřené na jednotlivé funkce programu. Je to absolutně nejpohodlnější způsob, jak se naučit program ovládat. Můžete současně poslouchat hlasové pokyny a přitom sledovat pohyb myši a dění na obrazovce. Pak si otevřete váš Solar Fire, video shodíte na lištu, posloucháte jen zvuk a podle mých pokynů si svůj program nastavíte. Jednodušší už to být prostě nemůže:-)

Pro představu si můžete pustit ukázkovou lekci zaměřenou na relokaci zde. Podle ukázky si můžete udělat obrázek o kvalitě zvuku a obrazu. Je to maximum, které jsem schopná v domácích podmínkách dosáhnout:-) Nevím proč, ale obraz a zvuk na You Tube nejsou úplně synchronní, zvuk mírně předbíhá obraz. Na videích ode mne je toto v pořádku. Podrobný program jednotlivých lekcí si můžete přečíst zde.

Součástí kurzu jsou i soubory s hotovým nastavením (kolečka horoskopu, obrazovky atd.), které si do programu vložíte. Ušetříte tím spoustu detailní práce, která na začátku jen oddaluje používání programu. V tuto chvíli jsou hotové soubory pro verzi Gold a velikost obrazovky 1280 x 800 pixelů. Na dalších modifikacích se pracuje. Prosím pozor, soubory určené pro Solar Fire Gold v nižších verzích nefungují! S odlišným formátem obrazovky si při troše počítačové šikovnosti sami poradíte.

Další částí kurzu je i podrobně zpracovaná PowerPointová prezentace, která podává písemnou formou s množstvím doprovodných obrázků pokročilé funkce programu (prognostické metody a partnerskou astrologii). Ukázku jedné kapitoly zaměřené na seznam tranzitů si můžete prohlédnout zde.

Cena videokurzu: 1 300 korun

Způsob objednání:
Videokurz si u mne můžete objednat mailem na adrese eva.prokesova@astro-coaching.cz nebo telefonicky na čísle 608 968 725. Nezapomeňte prosím uvést svoji korespondenční adresu.
Poté mi na účet číslo 710248123/0800 pošlete částku 1 300 korun. Do zprávy pro příjemce můžete uvést své jméno, není to však nutné, protože se mi zobrazí jméno majitele účtu, ze kterého platba odešla.
Následně ode mne dostanete poštou DVD s kompletním kurzem. DVD posílám obyčejně, dorazí Vám přímo do schránky, ať nemusíte na poštu. Pokud by nastaly problémy, nemám problém poslat náhradní.

Upozornění:
Součástí kurzu nejsou konzultace ani jiná forma individuální pomoci, ať už mailem nebo telefonicky. Své podněty a připomínky mi můžete poslat, budou sloužit k vylepšení kurzu. Videa opravím či doplním a rozešlu aktualizace. Kromě toho máte možnost se objednat na individuální konzultaci, viz níže.Individuální konzultace Solar FireVýhodou individuálních konzultací je – jak název napovídá – individuální přístup k výuce. Obsah výuky přizpůsobím úrovni Vašich astrologických a počítačových znalostí, tempo výuky Vám nastavím na míru a máte možnost se kdykoliv na cokoliv zeptat. Máte mne prostě jen a jen pro sebe:-)

Náplň konzultací:
Pro Vaši představu jsem načrtla optimální strukturu konzultací. Tím, že je výuka individuální, se jí většinou držíme jen volně:-)

  1. lekce (2 hodiny) – nastavení astrologických výpočtů, nastavení kolečka horoskopu, obrazovky a tiskové stránky. Seznámení s obsahem programu.
  2. lekce (2 hodiny) – obecné funkce programu: vložení údajů, uložení horoskopů, správa horoskopů v databázi, tisk horoskopů, posílání e-mailem a další
  3. lekce (2 hodiny) – astrologické funkce: synastrie, kompozit, tranzity, primární direkce, sekundární direkce, solární revoluce, lunární kalendář plodných dnů

Tempo výuky je flexibilní, velmi závisí na počítačové šikovnosti a astrologické pokročilosti zájemců. Výklad je prokládán příklady, veškeré funkce ihned procvičíme.

Z konzultace pořizuji nahrávku pro pozdější poslechnutí a případné nastavení dalšího počítače. Nebo pro případ, že by Vám spadnul operační systém a Vy jste přišli o uložené nastavení (čímž to nechci přivolávat:-).

Ze svého počítače Vám přetáhnu soubory s hotovým nastavením kolečka horoskopu, obrazovky a tiskové stránky. Ušetří nám to spoustu času. Na památku ode mne dostanete PowerPointovou prezentaci s popisy pokročilých funkcí (tranzity, primární a sekundární direkce, solární revoluce, synastrie, kompozit atd.), kterou jsem původně vypracovala pro své studenty a nyní ji nabízím jako součást videokurzu Solar Fire.

Pomůcky:
S sebou potřebujete pouze psací potřeby a poznámkový blok. Vlastní notebook s vlastní verzí programu je výhodou pro ty zájemce, kteří si chtějí na místě uložit nastavení parametrů programu.

Místo:
Můžete si vybrat mezi kanceláří v centru na adrese Jáchymova 3 (hned vedle Staroměstského náměstí) nebo ve Stodůlkách na adrese Ke Kalvárii 14, Praha 5. Podrobnější informace v rubrice Kontakt.

Cena: 800 korun za hodinu konzultace.