Na úvod k seminářům


Vedle dlouhodobých kurzů nabízím celou řadu jednodenních seminářů, které jsou otevřené jak mým studentům, tak studentům ostatních astrologických škol. Poznat cizí rukopis a porovnat si svůj pohled na horoskop s někým jiným není nikdy od věci:-)
Hlavní sezónou seminářů je léto, témata vypisuji většinou v průběhu dubna. Buď si je můžete hlídat u mne na webu nebo mi klidně s předstihem napište, ať Vám nic neunikne. Mailem pak ode mne budete dostávat novinky. Počítejte s tím, že semináře se konají ve všední dny. Pár seminářů většinou vypisuji i na podzim a na jaro, v tom případě probíhají v pátek.

Pojetí seminářů:
Semináře jsou na rozdíl od kurzů určené především k procvičování. Teorie představuje jen menší část výuky na úvod, po zbytek dne se zanoříme do tématu a cvičíme. Na přítomných studentech nebo na horoskopech známých osobností v závislosti na probíraném tématu. Semináře jsou tak intenzivní, že mám někdy pocit, že večer studenti odcházejí chytřejší, než přišli ráno:-)
Na seminářích držím většinou malé skupiny do sedmi studentů. Aby měl každý dostatek prostoru dodat své, kdykoliv se na cokoliv zeptat... Pokud procvičujeme na horoskopech přítomných studentů, každému garantuji půl hodiny času nad jeho vlastním horoskopem. To nezní špatně:-)

Nejoblíbenější témata:
Semináře jsou většinou zaměřeny na určité, konkrétní téma. Dlouhodobě nejúspěšnější jsou semináře na základ osobnosti, rodinu, vztahy a práci, kdy se nejdřív naučíme vyložit příslušné téma z horoskopu a pak si ho procvičíme na horoskopech přítomných studentů. Učíme se tak syntézu, která je v astrologii nejdůležitější a přitom nejtěžší a mimoto slouží semináře ještě jako sebepoznávací.
Další skupina úspěšných seminářů vede k sebepoznání. Patří sem Brány do podvědomí, které popisují naše nevědomá témata, ke kterým se buď můžeme životem dlouho propracovávat nebo si je prostě přečteme v horoskopu:-) Dále Lunární Uzly, které stojí nad celkem horoskopu a ukazují náš životní směr odkud – kam, v podstatě životní určení.
Obě skupiny seminářů vypisuji pravidelně znovu a znovu plus je prokládám dalšími aktuálními tématy.
Jsem otevřená i nápadům na nová témata z řad Vás, studentů. V ideálním případě, pokud je Vás skupinka. Protože finální podmínkou pro to, aby se seminář konal, je vždy dostatečný počet zájemců:-)

Korespondenční semináře:
Vzdálení zájemci si mohou vypsané semináře objednat korespondenční formou. V tom případě ode mne po semináři dostanete nahrávky a písemné materiály přes Úschovnu. Sice s námi nemůžete diskutovat, ale cena je poloviční.
Kromě toho nabízím korespondenční formou semináře na vybraná témata, která jsem odučila v posledních letech, ale která jsou natolik specifická, že se na ně hned tak nesejdou studenti. Jako třeba volba vhodného okamžiku, deklinace, finální dispozitor...

Přestávky v neposlední řadě:-)
Na první pohled se to může zdát nedůležité, ale možnost potkat se s podobně naladěnými nadšenci astrologie a zasdílet si je na seminářích podstatná. Když je nás v populaci jako šafránu...
A přestávky jsou prostor, kdy se může spontánně vyvrbit komentář k aktuálnímu dění na nebi nebo ve světě. Mundánní astrologie je moje velké hobby.Letní astrologické seminářeGabriela Koukalová. Jaká je? Co žije? Co ji čeká?


Gabriela Koukalová mne baví. Přivedla Čechy ke sledování biatlonu. Je úspěšná, silná a krásná. Svoji slávu si umí užívat. Vedle sportovních výkonů si vesele žije soukromým životem. Umí využívat příležitosti. A pak někde zapomene hůlku...

Smysl semináře:
Ve skutečnosti bych Gabriele Koukalové ráda věnovala víc než jeden den. Po dlouhé době máme horoskop někoho mladého a zajímavého z Česka, čas narození na sebe prozradila v rozhovoru pro iDnes. Ale ještě toho zažila málo. Letos jí bude dvacet osm. Jeden den bude tak akorát.

Obsah semináře:
Větší část dne věnujeme výkladu horoskopu narození. Gabriela Koukalová je výrazná osobnost, její horoskop přesně tak vypadá. Při výkladu v takových případech převažují obecné povahové rysy nad konkrétními životními oblastmi.

Je typickou mileniálkou, narodila se v listopadu 1989. Nese v sobě energie sametové revoluce, kdy byl svět v pohybu. Poučíme se z toho. Pak se Vám budou lépe vykládat horoskopy podobných ročníků.

Druhou část dne věnujeme dění v jejím horoskopu. Začneme momentem, kdy se začala věnovat biatlonu. Prohlédneme si dění posledních let. A popřemýšlíme, co by ji mohlo čekat. S tranzitními horoskopy v ruce.

Pro koho je seminář určen:
Pro všechny, kteří umějí vyložit horoskop narození a pracovat s tranzity. V případě mých kurzů jsou to absolventi třetího ročníku.

Termín a místo:
20. července od 9 do 17 hodin. V Praze, místo ještě upřesním.Čerstvý sedmdesátník Jiří Bartoška

Nepřehlédnutelná osobnost. Stále svůj. Šarmantní, prostořeký, nad spoustu věcí povznesený. Bonviván. Krásně zraje, roky mu přidávají na kráse. Vedle hraní se našel v čele áčkového filmového festivalu. Některé jeho role jsou nezapomenutelné. Ale kolik jich je?


Smysl semináře:
Skoro každý rok se snažím mít nějaké semináře na pracovní archy. Letos padla volba na Jiřího Bartošku. Naučím Vás, jak dát smysluplně dohromady základní témata v horoskopu. Nejprve základ osobnosti. Jaká je naše podstata, na co jsme se narodili a co nás naplňuje. Abychom se náhodou neminuli svým životem:-) Protože pak schneme:-) Pak se naučíme pojmout vztahy a vše, co k nim patří: láska, chození, manželství, sex. Na závěr shrneme pracovní témata: seberealizaci, dynamiku našeho pracovního výkonu a společenský status, který chceme zastávat. Plus peníze.

Obsah semináře:
Vyložíme si hlavní oblasti života Jiřího Bartošky: to, že je veřejně známou osobou. Jeho energickou povahu kombinovanou s obdobími, kdy potřebuje vypnout. Dlouholetý vztah jak s manželkou, tak s Evou Zaoralovou v čele filmového festivalu. Herectví – divadelní, filmové a televizní. Prezidentství (festivalové:-). Všechno by to tam mělo být:-) Rodinu vynecháme, jednak o ní moc nevíme a jednat bychom měli témat víc než dost.

Pro koho je seminář určen:
Pro všechny, kteří umějí vyložit horoskop narození a chtějí se zlepšit v syntéze. V případě mých kurzů jsou to absolventi druhého ročníku.

Termín a místo:
9. srpna od 9 do 17 hodin. Na adrese Ke Kalvárii 14, Praha – Stodůlky. Podrobnosti k dopravě zde.Životní story Jiřího Bartošky

V sedmdesáti už se dá bilancovat. Člověk má věk na to, ohlédnout se zpátky. Jiří Bartoška by to určitě nedělal, nemá na to povahu. Na to je ještě moc mladý. My to uděláme za něj.

Obsah semináře:
Naučíme se, jak to vypadá, když se člověk proslaví seriálem Sanitka (a jeho postava v něm zemře). Pak budeme zkoumat, co prožíval, když s velkou paličatostí zachránil Karlovarský filmový festival, jediný áčkový festival ve střední a východní Evropě. Překonaná rakovina nás taky může zajímat, popasoval se s ní s bravurou sobě vlastní. Nakonec mrkneme na nedávnou Teorii tygra, film, kde svojí nonšalantní rolí otevřel soustu témat mužům i ženám.

Smysl semináře:
Ráda bych propojila jednotlivé události a delší životní období, tedy tranzity na planety a skrze domy. Abychom se naučili chápat souvislosti a i u sebe uměli rozklíčovat jednotlivé životní etapy. A viděli vývoj:-)

Pro koho je seminář určen:
Pro všechny, kteří pracovat s tranzity, hlavní prognostickou metodou. V případě mých kurzů jsou to absolventi třetího ročníku.

Termíny a místo:
10. srpna od 9 do 17 hodin. Na adrese Ke Kalvárii 14, Praha – Stodůlky. Podrobnosti k dopravě zde.Brány do nevědomí: osmý & dvanáctý dům

Osvědčený a přitom stále žádaný seminář. Spolu s pracovními archy moje drahé a milované dítě. Což mi zní líp než produkt:-)

Smysl semináře:
Nevědomí – jak název napovídá – je oblastí naší psychiky, do které nemáme vědomý přístup. Pochopit rozumem naše vytěsněná témata, zasuté vzpomínky a nevědomé mechanismy chování vyžaduje hodně času a trpělivosti.
Horoskop je v tomto ohledu úžasný nástroj, který nám umožňuje relativně snadno nahlédnout naše nevědomá témata a jejich souvislosti. Pak už je jen na nás, abychom podvědomá témata vysledovali ve svém životě, zpracovali a opustili.
Na semináři se budeme zabývat na jedné straně našimi nejhlubšími touhami a obavami, které nás pudí vpřed (osmý dům) a na druhé straně tím, čím si sami nejsme jistí a co k nám pak přichází zdánlivě zvenčí, abychom si to pro sebe upevnili (dvanáctý dům).

Obsah semináře:
V úvodní teoretické části si vysvětlíme mé amatérské pojetí nevědomí a jeho souvislost s osmým a dvanáctým domem horoskopu. Dotkneme se i otázek ega, které s duchovními domy souvisí.
Zbytek dne, což bude jeho větší část, strávíme výkladem osmých nebo dvanáctých domů všech přítomných. Na každého by měla vyjít půlhodina. Seminář proto učím v malé skupině, aby se opravdu na každého dostalo.

Pro koho je seminář určen:
Pro mírně pokročilé studenty astrologie se základní znalostí postavení planet ve znameních a domech, jejich vzájemných aspektů a vládců domů. V případě mých kurzů jsou to absolventi druhého ročníku a výš.

Termín:
24. srpna od 9 do 17 hodin. Na adrese Ke Kalvárii 14, Praha – Stodůlky. Podrobnosti k dopravě zde.Organizační pokyny k seminářům

Před seminářem sedněte k internetu a trochu si projeďte skutečné životy osobností, které budeme vykládat. Protože na semináři ještě máme právo v horoskopech hledat to, co známe. Zatím se pořád ještě učíme:-) Později, ve Vaší astrologické praxi, už to budete dělat vždycky jen opačně. Vykládat, co vidíte. To chce nějakou praxi:-)
Letos jsem pro semináře volila spíš známé osobnosti namísto nás, přítomných na semináři. Jsou výrazní. Jsou inspirativní. Spoustu toho o nich víme z médií. Tak si je s láskou a pochopením probereme.

Místo konání:
Semináře se konají v rodinném domě v Praze ve Stodůlkách, na adrese Ke Kalvárii 14. Je to oáza klidu, ideální pro esoterní činnost, přitom ve městě. V létě je k dispozici zahrada s terasou.

Časový program:
Výuka probíhá od 9:00 do 17:00 hodin. Přestávky si děláme podle potřeby. O přestávkách se podává káva, čaj, voda. Během polední pauzy je možné dojít pěšky do restaurací nižších cenových kategorií nebo jet autem do lepších restaurací v okolí.

Placení a přihlášky:
Cena je 1 200 korun za seminář. Přihlásit se můžete e-mailem nebo telefonicky. Stačí, když uvedete své jméno, číslo telefonu, e-mailovou adresu a seminář, o který máte zájem.
Pokud máte o některý ze seminářů zájem, napište mi prosím co nejdříve, klidně nezávazně, usnadňuje mi to organizaci.
V průběhu června si pak řekneme definitivně, z mé i z Vaší strany. Spolu se závaznou přihláškou Vás poprosím o zaslání zálohy ve výši 600 korun na účet číslo 7102481230/5500.
Týden před seminářem ještě posílám organizační pokyny.

V případě, že se semináře z nějakého důvodu nebudete moci zúčastnit, ode mne dostanete oproti záloze korespondenční verzi semináře. Cena je stejná, tak je to myslím oboustranně fér:-)

Poznámka:
Podmínkou pro uskutečnění semináře je minimálně 5 zájemců.