Předpověď světového dění v roce 2014Uprostřed procesu
Od roku 2008 potažmo 2012 jsme v procesu. Procesu změn – hlubokých, zásadních, které zasahují do samé podstaty fungování našeho světa. Loni byl spíš oddychový rok, letos opět trochu přitvrdí. Nicméně rok 2014 je především přípravným rokem na rok 2015, kdy na jaře celý transformační proces vyvrcholí.

Témata za vodou
V roce 2014 poroste napětí za oceánem. O co půjde, bychom se mohli dozvědět někdy kolem dubna 2014. USA budou mít tendenci zasahovat do dění ve světě případně budou cítit tlaky na svoji osobu alias národní hrdost. Sýrie je zemí, která má ve svém horoskopu dění zrcadlově obrácené vůči USA. Počítám, že na jaře by se téma mohlo ukázat, do konce roku 2014 s přesahem do roku 2015 rozvinout dál.

V Evropě by měl být v roce 2014 relativní klid. EU poběží možná trochu pomalu, ale není to zásadní, má za sebou o dost horší roky. Do problémů se zaměstnaností a kondicí státu by se mohla dostat Francie. Nás nejvíc zajímá náš soused Německo, které čeká přiměřený rok.

Počítám, že do Evropy se problémy z USA přelijí někdy na jaře 2015. Už podzim 2014 by mohl přinést první signály, až budou USA schvalovat státní rozpočet. V roce 2015 budou USA zažívat velké problémy s dolarem, které vyvezou do světa, obdobně jsme to zažili už v roce 2008. EU se bude snažit situaci vybalancovat a zvolí nezávislý postoj. Rusko v roce 2015 mimořádně zesílí, a to pro několik příštích let. Ale to už předbíhám do následujícího roku, to si nechám na příští předpověď:-)

O co půjde
Témata roku 2014 budou stále primárně ekonomická a finanční. Nemá smysl strašit tím, co přijde, ale pokud má někdo větší hotovost jen tak na účtu, je dobré včas investovat. Žijeme v globálním světě, kdy se věci mění jedním kliknutím:-)

Práce, zaměstnanost, zakázky – to budou témata k řešení, která ještě nejsou u konce.

Vedle toho bude proskakovat napětí mezi subjekty – mezi lidmi navzájem, mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, mezi organizacemi, mezi státy. Situace budou občas dosti vyhrocené.

To se odrazí na atmosféře a na počasí, ani v následujících dvou letech nebude o výjimečné klimatické jevy nouze.

Na druhou stranu pokvete charita, filantropie, soucit mezi lidmi, potřeba blízkosti, duchovnost. Jako protiváha v problémům každodenního života.

Nespokojenost a neuspokojitelnost nás povedou k hledání opravdové radosti, opravdového štěstí, podstatných věcí. Nebo naopak k rezignaci či hledání viníků vně sebe. Volba je každopádně na nás:-)

V kolektivní psýché budeme čelit velkému strachu – jde o to mu nepodlehnout a uvědomit si, že je to jen pocit, představa. Že to zdaleka nemusí být skutečnost.

Budeme častěji potkávat situace k procvičení vůle. Kdo má slabou vůli, ten se bude muset překonat. Naopak kdo má silnou vůli, bude muset slevit ze svých očekávání, aby nebyl frustrován tím, že se nedostavuje výsledek podle jeho představ.

Pokud budeme stát před rozhodnutím, zda mít věci pod kontrolou nebo je nechat plynout, často bude druhá varianta správnější. Jsme v procesu, kdy se máme rozloučit se lpěním, chtěním, fixací, vlastněním... a dalšími vykutálenými podobami ega.

Svět bude v určitém smyslu fungovat dvojkolejně. Materiálnu se v současnosti moc nedaří, zato duchovno, osobní růst, niterné záležitosti jsou v kurzu. Takové příležitosti pro vnitřní růst, jako panují nyní, tu dlouho nebyly. Vezeme se na vlně vzedmuté energie. Stačí na sobě jen trochu zapracovat:-)

Moje rada
Hlavně v první polovině roku – pro leden to platí obzvlášť – nic moc nového nezačínat. Nic, co existuje samostatně a tudíž to má svůj vlastní horoskop. Myslím stavbu domu, svatbu, založení firmy... Říká se, že se stavbou Karlova mostu se čekalo dva roky. Za pozdější komplikace to nestojí:-)

Zásadní konstelace nebudou horší než loni, zato denní konstelace budou v prvních měsících roku dlouhodobě komplikované. Vše, co v té době vznikne, v sobě tuto energii ponese. Takže například firmy, které vzniknou, se nestanou lehce Coca-Colou, protože budou mít ve svém jádru potíže a těžkosti.

První měsíce roku bych tedy spíš než k začínání nových věcí využila k revidování stávajících a opouštění přežitých věcí – situací – vztahů – postojů.

Rozložení roku
Duben je nejtřaskavějším měsícem roku. Můžeme očekávat cokoliv nenadálého. Přijde nějaká snaha o jednoduché řešení v situaci, kdy to nejde.

I prosinec by mohl přinést někde ve světě problematické dění.

Konec září a první polovina října mají naopak sílu přinést pozitivní událost. V tomto ohledu je to nejslibnější období roku.

O něco slabší pozitivní příležitost slibuje i první polovina srpna.

Celá první polovina roku až do června je náročnější. Jsou tam složité denní konstelace, které nám budou brát energii, budou přinášet drobné potíže a budou zneprůchodňovat situace. Mírně se nám uleví v březnu a červnu, ale není to zásadní. Doporučuji nic nezačínat, jak už jsem psala.

Druhá polovina roku je uvolněnější, od července do konce roku přibude obecně i radosti.

Praha, 6. ledna 2014