Znamení zvěrokruhu v roce 2009

Berani


Většina Beranů se bude tak, jak jsou zvyklí, po hlavě vrhat do nových projektů a zkoušet v nich být co nejlepší. Letos budete navíc podle hesla odvážnému štěstí přeje ještě o něco bezprostřednější a spontánnější. A šťastné náhody budou opravdu na Vaší straně.
Od října začnete mít neodbytný pocit, že by potřebovali být pokud možno na dvou místech naráz. Na jedné straně budete řešit své záležitosti a na druhé straně se buď Váš partner bude dožadovat pozornosti nebo Vy sami budete mít pocit, že byste chtěli být víc spolu. Zbytečně o tom moc nepřemýšlejte a zaměřte své síly i tímto směrem. Tečka.
Berani narození 11 - 15/4 zakusí, jaký je to pocit, nehrnout pořád všechno před sebou a nechat věcem volný průběh. Zvolníte tempo a budete laxnější. Není to špatné, co? Může se Vám stát, že ač už jste měli být dávno v práci nebo ve fitku, zjistíte, že jste se zapovídali s přáteli a nic neřešíte. Může Vám to přihrát nějakou příznivou příležitost, která se Vám nenápadně vplíží do života, ani nepostřehnete, kdy že to vlastně začalo. Tak choďte s očima otevřenýma, ať ji nepřehlédnete!
Diametrálně odlišná situace je v případě Beranů narozených 21 - 24/3. Ti budou osudem zkoušeni, co zvládnou. Ale není třeba se toho bát, Vy máte spoustu energie, vy to zvládnete. Můžete mít pocit, že se někdo snaží Vám dokázat, že je lepší. Nebo můžete mít pocit, že okolnosti jsou silnější než vy. Vaším největším motorem je Vaše nezlomná vůle a vlastní motivace, ta Vás z toho vytáhne. No a kdyby bylo nejhůř – v životě jsou občas věci, které jsou přežité – nechte to být a poohlédněte se po něčem jiném, do čeho se pustíte. Však máte rádi občas změnu, ne?


Býci


Vaše dobré roky stále pokračují. Ubíráte se životem kupředu Vašim poklidným tempem, nacházíte si čas na to co máte rádi a co je Vám příjemné. Letos, tak jako v loňském roce, vsázíte na svoje praktické schopnosti, jste výkonnější než jindy, máte víc vytrvalosti věci dotahovat do úspěšného konce. To Vás bezpochyby posune v nějaké životní oblasti kupředu, dosáhnete svého a budete na to moci být náležitě pyšní – však to bude jen Vaše zásluha. Využijte toho, od podzimu se vrátíte do starých kolejí a příležitosti se budou naskytovat jiným.
Po vykonané práci budete mít v tomto roce pocit, že se potřebujete pořádně rozmazlovat. Což o to, je to jen Vaše věc, jen se po tom někdy tloustne. Zvažte, jestli čokoládová masáž není lepší způsob než ulamovat z tabulky.
Pro Býky, narozené 20 - 23/4 platí, že potkají svoji životní příležitost dokázat, jak jsou schopní a dobří. Nebo přitažliví a krásní? Obojí je možné, výsledky budou každopádně vidět. Abyste měli představu - tohleto je tak silná příležitost, že na ni budete ještě v důchodu vzpomínat.
Býci narození 11 - 15/5 mohou očekávat příjemné překvapení, něco, co Vám bez varování spadne do klína a z čeho budete mít zaručenou radost. A to i přesto, že překvapení nemáte moc rádi a nečekaná už vůbec ne. Pro Vás platí, že si letos s ničím nebudete dělat těžkou hlavu, nebudete se tak dlouho jako normálně dohodlávat, než se do něčeho pustíte. Vše Vám půjde samo od ruky.
Pro Býky, kteří se narodili 8 - 15/5 platí opak, ti budou mít spíš pocity, že se jim do ničeho nechce a nejradši by vůbec nevstávali z postele. Vaše pověstná vůle ochabne, spolehlivost povolí, nejradši byste, aby Vás někdo hýčkal. O.K., to je Váš názor, ale pokud budete příliš spoléhat na cizí pomoc, možná budete z výsledku zklamaní.


Blíženci


Blíženci by letos měli rok plný pohody... kdyby Vám už od loňska neběželo období, kdy jste nuceni svým záležitostem věnovat více energie než obvykle. Chce se od Vás, abyste se u každého tématu zdrželi déle než máte ve zvyku, Vy už jste přitom dávno chtěli dělat něco jiného, protože Vaše zvídavost Vás žene stále dál a dál. Všechno má svůj konec, zmíněná námaha Vám podzimem skončí. A protože jste coby Blíženci rozdvojení (žargonem dnešní doby multi-tasking), zkuste zachytit i to pozitivní z letošního roku. Najděte si čas na kamarády, když nebude času nazbyt tak jim aspoň zavolejte, jeďte na víkend, něco si pořečtěte. Na to se chvilka vždycky najde.
Od října Vaši nově nabytou vytrvalost zužitkujete, nastanou Vám plodné roky. Během nich se můžete pustit do nových věcí, ale budete už umět se u nich chvilku zastavit a dobrat se kýženého výsledku. Vaše okolí to zaregistruje!
Pro Blížence narozené 8 - 15/6 nastal čas na změnu. Předem si s tím nelamte hlavu, až nastane čas, rozhodnete to ráz na ráz. Pokud už něco ve Vašem životě nejspíš nemělo místo, radikálně se s tím rozloučíte.
V Blížencích narozených 11 - 15/6 se mohou probudit zasuté city. Neptají se Vás občas kamarádi, co se děje, že jste tak hodní? Nebo se může stát, že si s věcmi přestanete dělat hlavu a na všechno budete odpovídat maňana. Nevadí, tentokrát je Vám to přáno a bez problémů Vám to projde. Tak si to hezky užívejte.


Raci


Většina Raků zažívá momentálně příznivý rok tak akorát. Můžete se věnovat rodině, zvát si hosty na večeři nebo nedělní oběd, trávit čas na zahradě. Od podzimu trochu přituhne, začnou se hlásit povinnosti, Vaše záležitosti už nepůjdou tak hladce. Snažte se nepříjemné úkoly prokládat chvilkou pro sebe – napusťte si vanu, běžte ven nebo hledejte oporu v rodině – však Vy jim taky pomáháte, když je třeba.
Raci narození 10 - 17/7 letos zapomenou na to, že mají rádi spíše klídek a všechno pěkně při starém a ze dne na den se rozhodnou ke změnám. A správně uděláte! Uvidíte jak ožijete, omládnete (když ne jinak, tak aspoň duševně), ostatní Vás nebudou poznávat. Moc si s tím nelámejte hlavu a jednejte, budete mít sami ze sebe radost.
Raky z počátku znamení 22 - 25/6 čeká období zkoušek. O co půjde už asi tušíte, na Vaši intuici se dá velmi dobře spoléhat. Tak to zkuste i tentokrát, intuice Vám napoví, jak se správně zachovat. Vydržet nebo nechat být? Nemá smysl se snažit vzdorovat tomu čelem, okolnosti budou v tomto případě silnější než vy.


Lvi


Lvi letos zažívají ze všech znamení zvěrokruhu nejméně událostí. Využijte toho a odpočívejte, nechte ostatní, ať pracují za Vás. Vy se mezitím můžete věnovat zábavě, koníčkům, sami sobě nebo věcem, které máte rádi.
Opravdu jediné, co by Vám mohlo hrozit, že to s tím odpočíváním budete přehánět, že si budete užívat až moc a že budete příliš spoléhat na ostatní. Teď to víte, tak si zkuste pohlídat tu správnou míru.
Od října zase začnete mít chuť se do něčeho pustit. Pěkně zvolna, dejte si na čas, vše pečlivě uvažte, o to lepších a trvalejších výsledků pak dosáhnete. Však už je taky na čase, od podzimu 2007 odpočíváte (pravda zaslouženě po rušnějších letech 2006 - 8) a většina dění jde mimo Vás.
Lvi narození 13 - 17/8 mohou v příštím roce lehce ztrácet pevnou půdu pod nohama. Kde je Vaše sebevědomí, přirozený optimismus a autorita? To, že nemáte situaci pod kontrolou, by nemělo znamenat, že hned všechno vzdáte a upadnete do pasivity. Zkuste na to jít jinak, kulantněji, ne vždy je zvítězí ten, kdo je nejvíc vidět.


Panny


Panny mají už od loňského roku víc napilno než obvykle. Ale Vy jste na práci stavěné, i jindy jste stále v jednom kole, hlavu plnou plánů, co všechno chcete ještě stihnout. Tentokrát budete okolnostmi nuceny přesáhnout Vaše běžné obzory, k něčemu se postavit čelem. Na to se Vám výborně hodí arzenál Vašich zbraní – v klidu si rozmyslete, co musíte udělat, metodicky si to rozeberte krok po kroku a pak jednejte. Uvážlivě, pragmaticky, bez zbytečných emocí. Loni jste si z těch úkolů a námahy dělaly možná menší hlavu, letos Vám na oplátku můžu slíbit, že roky brigády na podzim definitivně přejdou. To je dobrá perspektiva, ne?
Pannám narozeným 23 - 26/8 se skýtá životní příležitost něco dokázat, taková příležitost, kterou potkáme za život jednou, dvakrát, třikrát. Vytěžte z ní co nejvíc. Vaše jinak umírněné počínání dosatne šťávu a náboj – objevíte v sobě zaujatost, nezdolnost, vnitřní sílu. Užívejte si to plnými doušky.
Pokud jde o Panny narozené 10 - 17/9, na obzoru jsou změny. Vy změny moc rády nemáte, tak Vás snad jedině mohu potěšit tím, že to nebude na dlouho. Změna bude jako chirurgický řez – radikální a intenzivní. Buď to po krátkou dobu ustojíte nebo nadešel čas opustit něco nafungujícího a udělat prostor pro nové. Takový úklid v šatníku ve velkém. Jděte na to přes rozum, získáte tím ten správný odstup.


Váhy


Po většinu roku můžete čekat mnoho pohody, vše půjde samo a hladce. Užívejte si lidí kolem Vás, kupte si něco hezkého, dopřávejte si, vše je dovoleno. Můžete se odvážit i trochu riskovat, štěstí stojí letos opravdu na Vaši straně.
Od října se situace obrátí – o slovo se začnou hlásit povinnosti. Rády řešíte vše smírně a dohodou, tentokrát budete muset popřemýšlet o tom, co Vy samy za sebe chcete a ustát si to. Bude to od Vás vyžadovat vytrvalost a úsilí, které ve Vás dřímou, jen budete možná muset slevit ze zdvořilostních formalit a jít víc k jádru věci.
Váhy narozené 14 - 18/10 budou ochotné se pro druhé rozdat a samy mohou spoléhat na obětavou pomoc lidí kolem. Když Vám někdo řekne, že jste hodná, bude to myslet opravdu vážně a bude si toho u Vás vážit. Kromě toho se ve Vás mohou probudit romantické rysy, tak toho využijte a zamluvte si někde večeři ve dvou při svíčkách.
Váhy z počátku znamení 23 - 26/9 mají před sebou životní předěl. Nemá smysl si namlouvat, že to bude procházka růžovým sadem. Zkuste se udržet co nejvíc v klidu, najděte si někoho, s kým můžete sdílet své pocity. Možná budete muset pro tentokrát zahodit ohledy na druhé stranou, není to navždy a konec konců, ostatní to dělají také.


Štíři


Většina Štírů letos pojede na volnoběh, čeká Vás přiměřeně dobrý rok. Můžete si dopřát nějaký ten luxus – pořiďte si něco kvalitního a nadčasového, co Vám vydrží dlouho, zásobte se chuťovkami a archivním vínem, partnerovi dopřejte svůdné prádlo (tím, že si ho koupíte pro sebe). Letos Vám hrozí jen přehánění, tak se snažte vybírat uvážlivě a přestat, když cítíte, že už máte dost.
Štíři narození 10 - 17/11 se mohou odvázat víc než obvykle a bez velkého zvažování udělat v životě radikální změny. Nemáte se čeho bát, změny budou k lepšímu. Budete překvapeni, jak půjde všechno snadno, běžně to takhle nemáte ve zvyku.
Štíři narození 23 - 26/10 se letos stanou opravdu čistokrevnými Štíry nabitými osobním magnetismem, nezdolnou vůlí, touhou být dobří. Víte, že ve Vašem případě je přání otcem myšlenky a když na něco intenzivně myslíte, začne se Vám v tom dařit. Tak si něco honem přejte, letos budete mít velmi silnou příležitost dosáhnout svého.
Štíry narozené 13 - 17/11 mohou příští rok napadat chmurné myšlenky, občas mohou podlehnout spleenům. Jen se nesnažte smutek zahánět alkoholem, to není to pravé řešení. Vím, že je to pro Vás těžké, ale zkuste nebýt se svým smutkem sami a někomu se svěřte. Jestli nedůvěřujete kamarádkám/kamarádům, zaplaťte si hodinku u psychologa, ten Vás z toho vytáhne.


Střelci


Střelci budou ještě do října vystaveni povinnostem – ovšem to pro Vás není žádná novinka, od loňského roku už to moc dobře víte. Jste od přírody stavěni spíše na pohodu, Vaše šťastná hvězda hlídá, aby Vám za normálních okolností šlo vše zlehka. Tentokrát se od Vás vyžaduje důslednost, preciznost, věci byste měli dotahovat do konce – výsledky budete mít poctivě vydřené. Od podzimu tyto Vaše nové schopnosti zúročíte pro to, abyste se životem posunovali stále mírně vpřed s vynaložením jenom přiměřeného úsilí. Budete o něco vytrvalejší než jste zvyklí a ono to bude přinášet ovoce!
Po celý letošní rok jste pod lehounkou ochranou vaší šťastné hvězdy – tedy pokud má sílu prorazit těmi všemi povinnostmi. Zkuste si toho všímat – třeba v některé oblasti Vašeho života zachytíte snadnost, příznivé okolnosti, něčí pomoc.
Střelci narození 13 - 17/12 se stanou idealisty non plus ultra. Na život se normálně díváte z té lepší stránky, tentokrát přidáte ještě z pohledu běžného člověka naivní víru v dobrý konec věcí – a ono Vám to bude vycházet.
Na Střelce z 10 - 17/12 se chystá nějaké překvapení. Za normálních okolností máte překvapení rádi, tohleto Vás spíš zaskočí. Nastane znenadální a stejným způsobem i skončí, bude jen na Vás, jak rychle se na novou situaci adaptujete. Ale Vy jste celkem přizpůsobiví, stereotyp by Vás nudil, to zvládnete.


Kozorozi


Většinu Kozorohů čeká letos až do podzimu úspěšný a plodný rok bez větších zádrhelů. Zaberte, až do října máte plno příležitostí něco dokázat. Loni to byla ještě větší pohoda, ale když uplatníte to, co tak dobře znáte – tedy Vaši vytrvalost, snahu, zodpovědnost – dokážete vše, co jste si kdy předsevzali. A pospěšte, protože od října s tím samým úsilím docílíte mnohem méně. Budete mít pocit, že Vám v cestě stojí samé překážky. Co jste dříve vyřídili jedním telefonem, půjde teď až na třetí zavolání a tak to bude se vším.
Kozorozi narození 9 - 16/1 se změní k nepoznání. Pokud jste dříve k rozhodnutím přistupovali rezervovaně a zvažovali všechny možné alternativy, letos si s tím nebudete lámat hlavu. Život přestanete brát tak vážně a uvidíte, jaká nečekaná překvapení přinese. Zkuste se pustit do něčeho nového, co by do Vás nikdo neřekl. Uvidíte, jak Vám to půjde. To, o co se normálně musíte poctivě zasloužit, Vám tentokrát víceméně samo spadne do klína. Užívejte si to a buďte v klidu, to máte za odměnu, za Vaše nezlomné celoživotní snažení.
Speciální kapitolou jsou Kozorozi narození 22 - 25/12. Ti potkají nějakou životně významnou výzvu. Bude to od Vás vyžadovat zvýšené nasazení Vaší pověstné vůle a vytrvalosti, ale ten výsledný pocit, že jste to dokázali, bude stát za to. Osud Vás trochu přitlačí ke zdi, budete muset prokázat, že se jen tak nevzdáváte – ale Vy tu šanci nepustíte, ne?


Vodnáři


Vodnáři mají letos pohodu. Znáte to – Redbul Vám dává křííídla! Na co sáhnete, to se Vám bude dařit. Ta pohoda se moc hezky hodí k Vašemu svobodomyslnému přístupu k životu, nadhledu a řešení věcí tak, jak je život přináší.
Kromě toho většinu Vodnářů letos nečeká žádné zvláštní dění. Až od října v sobě objevíte určitou ctižádost, půjdete si víc za svým a při troše vytrvalosti máte výbornou šanci něčeho dosáhnout. Přemýšlejte o tom, myšlení je Vaše silná stránka nebo to proberte s přáteli, i to je Vaše parketa. Zvýšené usilí by Vám mělo vydržet i následující rok – to by bylo, aby z toho něco nevzešlo.
Vodnáři narození kolem 11 - 15/2 v životě objeví novou dimenzi. Váš typický bystrý rozum je v útlumu, občas se zakoukáte z okna, zasníte. Vaše přesnost a spolehlivost se rozplynula v nenávratnu. Pokud jste předtím byli spíš teoretiky než velkými praktiky, teď to pro Vás platí dvojnásob. Pokud byste měli pocit, že se ve svém životě momentálně neorientujete, rozumem to tentokrát nezlvádnete, zkuste spíš intuici. A pokud to nepůjde ani intuitivně, tak to nechte plavat, čas vše ukáže.


Ryby


Rybám letos bude končit období, kdy byly jejich křehké a snivé duše zatížené víc, než jim bylo milé. Ještě do podzimu budete mít pocit, že Vás válcují povinnosti a pro Vás nezajímavé praktické životní otázky. Ano, máte pravdu, ale zkuste se na to podívat z druhé stránky – když si ve věcech teď uděláte pořádek, v příštích letech z něj budete žít a zase se můžete vrátit k poklidnému životnímu tempu, které máte tak rády. K pozvolným dnům plným pohody a klidu.
Jinak jsou na tom Ryby narozené 19 - 22/2. Ty spojí příjemné s užitečným a odhodlají se k nějakému životnímu kroku. Intuice Vám napoví jakému – a ten bude zaručeně ten správný. Najednou budete víc vědět, co chcete, najednou budete mít víc síly toho dosáhnout. Půjdete na to Vaším nijak okatým způsobem, ale příznivé výsledky se zaručeně dostaví.
Ryby z 7 - 14/3 čeká radikální změna. Změny k Vašemu životu tak nějak patří, jste dostatečně přizpůsobivé. Pravda, kdyby bylo po Vašem, nemuselo by to přijít tak náhle a bez varování, ale když už je to tady, tak to berte jako osud a zkuste novoty po Vašem Rybím způsobu akceptovat a integrovat do života.