Předpověď na rok 2008

Berani


U Beranů bude letos hodně záležet na datu narození, každý totiž může očekávat něco jiného. Berani narození kolem 20 – 21/4 potkají lákavou výzvu. Vrhněte na ni všechnu svoji energii, tentokrát budete opravdu úspěšní a máte šanci projekt dotáhnout do zdárného konce. Beranům narozeným kolem 21 – 22/3 se někdo nebo něco může snažit překazit plány. Nedejte se, vy jste na měření sil stavění, energie máte dost. Přitom ale zkuste popřemýšlet, jestli přece jenom není potřeba něco změnit. Postavte se k tomu aktivně – je lepší, když první krok uděláte vy. A zůstaňte přitom pragmatiky.


Býci


Čeká Vás (zejména Býky narozené kolem 21 - 22/4) velmi silný rok, kdy máte šanci dosáhnout svých dlouhodobých cílů a výrazně si polepšit. Letos zapomenete na to, že rádi odpočíváte, objevíte v sobě nevídanou vytrvalost a snahu a výsledky budou vidět. Je jen na Vás, aby se rozhodli, na čem vyděláte nebo do čeho investujete. Navíc si nemusíte všechno jen odpracovat, šťastné náhody budou na Vaší straně. Je tu snad jediné malinké riziko – že se budete nezdravě oddávat snění, ale to Vám naštěstí není příliš vlastní.


Blíženci


Pro Blížence je letos připravena pestrá škála zážitků, ale Blíženci to se svojí mnohotvárností mají šanci zvládnout. Většina Blíženců bude letos nucena si ve svých záležitostech udělat trochu pořádek. Vím, že praktické věci jsou trochu pod Vaši (mentální) úroveň, ale bez nich to prostě nejde. Zkuste být pro jednou trochu vytrvalejší a nevzdávejte to. Blíženci narození kolem 6 – 13/6, mohou čelit náhlé změně situace, něco ve Vašem životě bude nečekaně vzhůru nohama. Vy jste ale na změny zvyklí, ne? A konečně ti z Vás, kteří jsou narozeni mezi 11 – 15/6 letos nasadí růžové brýle, hodí starosti za hlavu a nejraději budou trávit čas s přáteli v nejbližším baru u skleničky.


Raci


Letos budete nuceni (zejména Raci narození kolem 22 – 23/6) vylézt zpod svého kořenu, kde se tak rádi skrýváte. Chce to udělat změnu, tak si to přiznejte a přijměte za to odpovědnost. Vydejte se vstříc něčemu novému. A udělejte to hned, jinak se neodhodláte. Pozor na přehnaná očekávání, samo to nepůjde. Vím, že pilná a systematická práce není vaše hobby, ale protentokrát by vám měla pomoci zvládnout to, co pro vás osud přichystal.


Lvi


Lvi narození kolem 22/8 dostanou ještě poslední příležitost vykonat něco velkého. To si nemůžete nechat ujít, chopte se toho Vašim velkorysým způsobem, načesejte hřívu a vydejte se dobývat svět. Všechny ostatní Lvy letos nečeká žádné výraznější dění. Ale vy si to právem zasloužíte, pěkně odpočívejte po předchozích náročnějších letech. Jediné, co Vám může hrozit, je přílišná laxnost, tak se snažte neupadnout do opačného extrému a najděte si zlatou střední cestu.


Panny


Letos přiložíte ruku k dílu, ale na to jste zvyklé a od přírody stavěné. S pilnou prací jste ostatně začaly už loni, kdy jste se o všechno musely zasloužit víc než obvykle. V letošním roce se Vám (hlavně těm narozeným kolem 23 – 24/8) investovaná energie začne zúročovat, měly by se objevit silné a příznivé příležitosti postoupit o stupínek výš. Chopte se jich a držte. A zkuste spoléhat na šťastné náhody, tentokrát by měly opravdu zafungovat. Snad byste se jen měly vyhnout unáhleným rozhodnutím, stejně to není Vaše parketa, tak to radši ani tentokrát nezkoušejte.


Váhy


Pozor na nereálné cíle. Nehrozí Vám nic vážného, spíš jen Vaše zklamání, pokud si laťku nastavíte příliš vysoko. Váhy narozené kolem 12 – 16/10 mají šanci zažít ve svých vztazích vlnu romantiky. Partner/ka pro Vás udělá cokoliv a vy budete oplácet stejně. Najednou se zase vidíte krásní a dokonalí. Váhy narozené kolem 23 – 24/9 se mohou dostat pod tlak autoritativní postavy, která je bude nutit přehodnotit situaci. Možná Vám to teď není příjemné, ale až bude po všem a ohlédnete se zpátky, uvidíte, že to mělo svůj smysl.


Štíři


Zkuste být odvážní a udělat radikální změny. Vím, že máte mnohem radši staré dobré pořádky, ale riskování se vám tentokrát opravdu vyplatí. Popusťte uzdu fantazii a zkuste udělat něco, co by do vás vaše okolí nikdy neřeklo. Když k tomu přidáte Vaši typickou ctižádost, vytrvalost a pevnou vůli, dosáhnete, čeho chcete. Jemné varování nakonec: buďte opatrní, až budete chtít spolehnout na intuici. Většinou s ní umíte velmi dobře pracovat, ale tentokrát je na místě spíš logická úvaha.


Střelci


Většina Střelců bude nucena na čas přestat s filozofováním a věnovat se praktickým věcem. Zkuste vnést do svých záležitostí trochu systém a pořádek. Speciální kapitolou jsou Střelci narození kolem 21 – 22/12, ti dostanou zásadní příležitost naučit se něco nového. Zvažte, zda se nepustit do studia nebo zda se nepodívat do ciziny. Váš život se tím obohatí a tahle příležitot by Vám měla přinést víc, než se na první pohled může zdát. Střelci narození kolem 11 – 15/12 mohou očekávat náhlé změny, kdy nezůstane kámen na kameni. Pro všechny na závěr platí: když byste si náhodou nevěděli rady, nechte věci plynout, ono to nakonec stejně dobře dopadne, o tom vy něco víte, ne?


Kozorozi


Osud se Vás chystá důkladně prověřit (zejména Kozorohy narozené kolem 22 – 23/12). Když obstojíte, získáte něco, na co byste jinak čekali léta. Vaše typická nezdolnost vám pomůže, vy přece vyšplháte i na tu nejvyšší horu, žádný cíl pro vás není dost nedostupný. Co jste si předsevzali tentokrát? Vím, že jste zvyklí se spoléhat výhradně na sebe, ale zkuste se rozhlédnout po pomocné ruce. Zkuste vsadit na šťastné náhody, protože to, co si normálně musíte poctivě odpracovat, by Vám letos mělo jít snadno.


Vodnáři


Vodnáři mají před sebou letos poklidný rok. Po předchozích náročnějších letech na to máte plné právo, věnujte se v klidu přátelům a rozběhlým projektům. Vodnáři narození kolem 8 – 12/2 mohou se mohou ocitnout v situaci, která pro ně bude nepřehledná, kterou nebudou svým jasným logickým myšlením chápat a ve které nebudou nacházet řešení. Nechte to být, stejně to nevyřešíte, čas vše ukáže. Možná to přece jen jedno řešení má: zkuste tentokrát zapojit místo logiky intuici, třeba na to přijdete sami.


Ryby


Už delší dobu jsou všechny Ryby vystaveny nenadálým změnám. Možná právě letos dojde na Vás (pokud jste narozen/a kolem 5 – 12/3), hodíte všechno za hlavu a vyplujete novým směrem. Řiďte se při tom Vaší vynikající intuicí, takovéhle otočení kormidlem nejde jen tak vrátit zpět. Když pořádně zaberete, budete přičinlivé a pilné, můžete letos vytvořit něco trvalého. Co to bude – umělecký projekt? Otevřete vinotéku? Nenechte se odradit překážkami, které přitom potkáte, to s tím prostě souvisí, tentokrát nebudujete vzdušné zámky, tentokrát je to doopravdy.