Novinky

Astrostředa 4. února 2015 na téma Zajímavé horoskopy


Ve středu 4. února budeme s Tondou na půdě Astrologické asociace přednášet o zajímavých horoskopech. Od 18 do 20:45 hodin, v Paláci YMCA, Na Poříčí 12 v 1. patře zvaném mezanin. Vstupné je 200 korun, rezervace předem není třeba.

Připojuji upoutávku na moji část: Jak se pozná významný horoskop od průměrného? Tak, že má Slunce ve Lvu? Nebo Pluto na Ascendentu? Myslím, že tak jednoduché to není:-)

Osobně vnímám sílu horoskopu v jeho konzistenci. V silném zaměření určitým směrem. Horoskop musí na prvním místě obsahovat určité silné prvky, dominanty. Pak je ještě třeba, aby se vůdčí téma v horoskopu opakovalo stále dokola. Tím se nesmírně zesiluje. Téma bude vyjádřeno pokaždé jinak. Přes znamení, dům, postavení planety, aspekt... V tom je astrologie geniální. V možnosti, jak jinými slovy vyjádřit totéž.

Právě proto nestačí jen umět vyložit jednotlivé prvky horoskopu. Dohromady nedávají celkový obraz. Umění výkladu horoskopu spočívá v umění syntézy. Vědět, jak prvky poskládat dohromady smysluplně.

Téma opakujících se prvků si předvedeme na dvou horoskopech, Marylin Monroe a Jeho Svatosti Dalajlamovi. Žena a muž. Sexy symbol a vysoký duchovní. Přesto jsou oba ikonami svého oboru:-)

Více podrobnosti na webu Astrologické asociace: http://www.astrologicka.cz/