Novinky

Výklad horoskopu ČR na listopadové Astrostředě

Ve středu 6. listopadu budu mít přednášku zasvěcenou výkladu horoskopu ČR na Astrostředě, pravidelné akci Astrologické asociace.

Sledování mundánní atrologie je užitečné, abychom porozuměli tomu, do jakých podmínek jsme se narodili, alias jaké širší okolnosti jsme si vybrali pro náš individuální duchovní vývoj. Jsem astroložka, ne politolog, proto bych ráda horoskop ČR vykládala primárně jako horoskop - přes sledování klíčových prvků a opakujících se témat. Známé reálie budu záměrně dosazovat až ex-post. Tímto způsobem bychom měli dojít k mnohem objektivnějšímu pohledu na náš stát, než jaký nám servírují média či oficiální místa. Podle časových možností mohu zmínit i klíčové momenty v dění v horoskopu. Tranzity jsou vždy dobrou prověrkou toho, zda horoskop opravdu funguje:-)

Setkáme se jako obvykle v 18:00 hodin v paláci YMCA na adrese Na Poříčí 12 v prvním patře znavém mezanin. Vstupné je 200 korun, místa není třeba rezervovat dopředu.

Zevrubnější informace si můžete přečíst na webu Astrologické asociace: http://www.astrologicka.cz/Jednodenní semináře na podzim

Jednodenní semináře, které jsem původně mívala jen v létě, se postupně prolnuly do celého školního roku.

Na podzim jsem přichystala trojici seminářů pro středně až velmi pokročilé studenty. 22. listopadu budeme vykládat progresivní horoskopy přítomných studentů. Progrese jsou ukazatelem vnitřního vývoje, bude to určitě zajímavé poznání. 15. listopadu budeme procvičovat tranzity na horoskopu Marylin Monroe. Zjistíme, jak tranzity rozehrávají potenciál horoskopu narození a uvidíme přehled celoživotního dění z odstupu. 1. listopadu se budeme učit rozpoznat dominanty horoskopu, tedy několik klíčových témat, která se prolínají celým životem.

Podrobnosti se dočtete v rubrice Semináře.Kurz astrologie pokračuje druhým ročníkem

Celodenní kurz astrologie započatý loni bude pokračovat ve školním roce 2013 - 2014 druhým ročníkem.

Dokončíme výklad horoskopu narození, loni jsme se učili význam jednotlivých prvků - postavení planet ve znameních a domech, letos navážeme souvislostmi mezi nimi - aspekty a vládci domů. Kromě toho budeme v hojné míře cvičit a pilovat astrologické mistrovství - syntézu horoskopu.

Setkávat se budeme opět přibližně jednou za měsíc v pátek, od září do května. Podrobnosti se dočtete dočtete v rubrice Dlouhodobé kurzyV následujícím školním roce bude kurz pokračovat třetím ročníkem - tranzity. Pokud by se chtěl někdo připojit, je srdečně zván.Jednodenní semináře v létě 2013

Na léto jsem přichystala šestici jednodenních seminářů pro studenty různých úrovní znalostí. S úplnými začátečníky si procvičíme astrologická slovíčka na trojici Gott – Geislerová – Jolie.

Se středně pokročilými studenty budeme cvičit klasický výklad horoskopu na trojici žen Alžběta II., Margaret Thatcher a Coco Chanel či alternativně můžeme celý den strávit s Jackem Nicholsonem a za pomoci čtyřech pracovních archů si vyzkoušet opravdu důkladný výklad horoskopu.

Pro studenty třetího ročníku jsem přichystala výklad jednotlivých událostí ze života Marylin Monroe. S nejzdatnějšími studenty budeme odhalovat dominanty v horoskopu, cvičit budeme na větší sérii horoskopů známých osobností, abychom získali cvik.

Tématem posledního semináře jsou Lunární uzly, tento jediný seminář je také sebepoznávací.

Všechny semináře se konají klasicky v Praze – Stodůlkách, jejich termíny a všechny další podrobnosti najdete v rubrice Semináře.Přednáška Brány do podvědomí na Eukarpii

Ve dnech 27. - 28. dubna se v Praze koná Eukarpia, přednášková akce Astrologické společnosti reprezentované pány Stříbným a Bohuslavem. Na jejím samém závěru vystoupím s přednáškou Brány do podvědomí alias VIII. a XII. dům, můj příspěvek začíná v 16:10 hodin.

Na co se můžete těšit: Horoskop je skvělým nástrojem, který dává nahlédnout i do oblastí naší psýché, se kterými bychom se jinak zdlouhavě a namáhavě seznamovali. Osmý dům ukazuje naše nejhlubší touhy a zároveň obavy, ve dvanáctém domě čteme, čím si nejsme jistí a co k nám pak přichází zdánlivě zvenku. Tomu odpovídá i způsob nápravy - osmý dům aktivní duchovní prací, dvanáctý zklidněním a nasloucháním intuici. Přednáška shrne, jak to vyčíst z individuálního horoskopu.

Eukarpia se koná v Domě techniky ČSVTS na Novotného lávce 5, vzhledem k omezenému počtu míst je třeba si rezervovat účast předem. Veškeré další podrobnosti se dočtete přímo na webu Astrologické společnosti,která je organizátorem: http://astrologickaspolecnost.cz/aktuality.htmlPřednáška o primárních direkcích v Plzni

O primárních direkcích už jsem přednášela, však jsou mým oblíbeným nástrojem a tím hlavním, co mi předal můj učitel Antonín Baudyš senior. K přednášce se znovu vracím v úterý 25. června 2013, tentokrát na půdě Plzeňské astrologické skupiny Jiřího Kubíka a jeho kolegů: http://www.ceskaastrologie.cz/plzen.htm Kdo nestihl první přednášku, dostává tímto druhou šanci:-)

Primární direkce jsou elitním astrologickým nástrojem - umožní rychlou rektifikaci horoskopu a poté předpovídání těch nejdůležitějších životních událostí. Rychle se s nimi dostaneme k podstatnému dění v horoskopu.

Teorii zmíním okrajově, jen abychom se orientovali v tom, ze kterých pohybů na nebi vycházejí. Zato si pečlivě vyložíme všechna pravidla pro práci s primárními direkcemi hlavních os a na místě se vše naučíme nastavit v Solar Fire. Pravidla doprovodím konkrétním příkladem rektifikace a prognózování.

Kdo jste místní nebo kdo máte chuť si udělat výlet do Plzně, všichni jste srdečně zváni. Setkání proběhne v plzeňském knihkupectví Štěstíčko na Náměstí Republiky 21: http://www.stesticko.cz/Vstupné je 50 korun.Astrologie jako cesta k (sebe)poznání podruhé

Přednáška o použití astrologie jako nástroje osobního růstu se dočkala opakování (recyklace:-) Tentokrát proběhne v Jílovém, v centru osobního rozvoje Elle-ments, ve čtvrtek 14. února od 18:30 hodin. Je určena astrologickým laikům, tedy posluchačům neznalým astrologie.

Pokud u sebe zápasíme s nežádoucími modely chování, je třeba je nejprve pochopit, abychom je posléze mohli přijmout, zpracovat a opustit. Astrologie se skvěle hodí k prvnímu kroku – pochopení.

Přednáška bude pojata interaktivně. Každý by se o sobě měl dozvědět: jaké klíčové vlastnosti mám nejvíc rozvíjet? Jaké vlastnosti si musím zpracovat? I když o nich možná nevím? Jak moc žiji svůj život naplno? Použijeme k tomu jednoduchá psychoterapeutická cvičení.

Více informací o organizaci akce se dozvíte zde: www.elle-ments.czSeminář VIII. & XII. dům – brány do podvědomí

Na jaro jsem přichystala jednodenní seminář, na kterém se budeme učit vyčíst z horoskopu témata našeho podvědomí. Horoskop je v tomto ohledu skvělý nástroj, který nám dává nahlédnout do části naší psýché, se kterou bychom se za normálních okolností jen zdlouhavě a s obtížemi seznamovali.

Na semináři se budeme zabývat na jedné straně našimi nejhlubšími touhami a obavami (VIII. dům) a na druhé straně tím, čím si sami nejsme jistí a co k nám pak přichází zdánlivě zvenčí (XII. dům). Až pochopíme, můžeme si každou z oblastí sami u sebe napravit jí přirozeným způsobem, oblast osmého domu aktivní duchovní prací, oblast dvanáctého domu naopak zklidněním a nasloucháním.

Seminář jsem pro velký zájem vypsala ve více termínech od ledna do května 2013. Více se dočtete v rubrice SeminářePřednáška o Lunárních uzlech na únorové Astrostředě

Ve středu 6. února budu mít na půdě Astrologické asociace přednášku na téma Lunární uzly. Uzly vnímám jako střelku kompasu, ukazují směr odkud - kam. Jsou tak trochu mimo zbytek horoskopu a vypovídají o našem osudovém směřování. Ideální pro ty, kdo přesně nevědí, co v životě chtějí:-)

Tradiční astrologie s Lunárními uzly pracuje jako s ukazatelem důležitých seznámení. Osobně raději používám psychologické pojetí převzaté od Tracy Marksové, doplněné o vlastní zkušenost s aspekty a vládci.

Přednáška se koná 6. února od 18:00 hodin v prostorách paláce YMCA, Na Poříčí 12, v mezaninu. Vstupné je 100 korun, rezervace není třeba. Více informací na: www.astrologicka.czPřednáška na téma Láska & vztahy na listopadové Astrostředě

Listopadovou Astrostředu, přednáškový večer Astrologické asociace, zasvětíme vztahům. Přednášet budeme v osvědčené dvojici Tonda Baudyš & já, jednak se pěkně doplňujeme a jednak není špatné se na vztahy dívat jak z mužského, tak z ženského pohledu:-)

Moje přednáška bude se bude věnovat tomu, kde v horoskopu hledat odpovědi na otázky typu: jaké je naše prožívání lásky? Jaké typy mužů či žen k tomu budeme potkávat? Jak se budou odvíjet různé typy vztahů, jako je chození, manželství, milenecké vztahy? Jaké povahové rysy bude mít náš manžel a co se bude v partnerství odehrávat? Nalezneme v manželství lásku?

Pokud bude chuť a čas, astrologickou rovinu můžeme doplnit ještě o duchovědnou. V tom případě bych krátce zmínila práci s vnitřním mužem potažmo s vnitřní ženou.

Přednáška se koná 7. listopadu od 18:00 hodin v prostorách paláce YMCA, Na Poříčí 12 v mezaninu. Vstupné je 100 korun, rezervace není třeba. Více informací na: www.astrologicka.cz« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 | »