Novinky

Promítání z Ladakhu, „malého Tibetu“

Jsem zpátky z cestování po Asii, plná dojmů, o které se s Vámi moc ráda podělím. Na úterý 22. září jsem přichystala promítání v mém momentálně domovském gymnáziu Na Zatlance. Jste srdečně zváni!

Ladakh leží sice v Indii (v úplně severním cípu mezi Tibetem a Pákistánem), ale převažujícím náboženstvím je buddhismus. A hned za ním islám. Sevřený mezi hřbety Himálaje, zelený ostrůvek, kde v létě dozrávají meruňky a v zimě je kvůli sněhu téměř nedostupný. Hlavní město Leh je skvělým místem pro novodobé nomády, batůžkáře i milovníky hor, kteří se chtějí vyhnout turisticky zprofanovaným oblastem. Kterými jsme byli i my. Navštěvovali jsme kláštery, podobné Tibetským, jen s tím rozdílem, že obětinou je voda, tu si přeci může dovolit každý. Šest dní jsme strávili na treku, putovali ve výšce od tří do pěti tisíc metrů nad mořem, spali u místních a když na někoho z nás padla viróza, absolvoval cestu v sedle poníka (dřevěném, přikrytém pytlem). Vyjeli jsme na nejvyšší silnici světa, kde je zdrávo pobývat 25 minut max. Serpentýnami, ve kterých se tají dech. Náš kamarád motorkář si to pak dal ještě jednou sám, na vypůjčeném stroji. Navštívili jsme vědmu, která se spojuje s orákulem a lidem pak dává odpovědi na otázky. Ač Ladačanka, v tranzu mluví plynnou tibetštinou. Orákulum kromě ní sedlo i na mne, zážitek, co vám budu povídat. Pak dva dny v Dillí, jako bychom se ocitli v jiném světě, nohama na zemi, mezi pouličními prodejci, rikšami, občas nějakou tou krávou. A na závěr Tádž Mahal, indický skvost mezi skvosty. Ovšem turistický asi jako náš Karlštejn.

Kdy: v úterý 22. září 2015 od 18 do 20 hodin
Kde: v Gymnáziu Na Zatlance 11, Praha 5, učebna 351. Anděl je snadno dostupný MHD, parkovat se dá jednoduše v podzemí nákupního centra, často přímo i před gymnáziem.
Vstupné: 100 korun
Rezervace: předem mi prosím pošlete zprávu, ať mám představu, kolik se nás sejde

Více »

Meditační seminář Práce – výkon a spokojenost není totéž

Meditační seminář Rodiče – co nám dali a co nám vzali má dobré ohlasy, je na čase přijít s dalším tématem:-) Aby mohl vzniknout cyklus témat, jako jsou děti, peníze, naše tělo, vztahy...

V práci trávíme třetinu dne, je škoda ji trávit něčím, co nám nedělá radost a nenaplňuje nás. Seminář ovšem nebude jen o práci. Bude o naší tvořivosti. O naší schopnosti cokoliv dokázat. Směřovat naši energii tím správným směrem a užívat si to.

Na semináři se budeme nejprve zaměřovat na bloky, které nás od ideální práce odklánějí. Pak budeme uvolňovat energii snění, aby intuice mohla přinést ten správný nápad. Nakonec budeme pracovat s vůlí, kterou nebudeme směřovat vůči nám, abychom vydrželi v práci, která nás nenaplňuje, ale k naplnění našich snů.

Seminář je naplánovaný na sobotu 11. dubna, více podrobností si můžete přečíst v rubrice Semináře.

Více »

Neaspektované planety & Mars na dubnové Astrostředě

Tématem Astrostředy 1. dubna budou za mne neaspektované planety, Tonda bude přednášet o Marsu. Neaspektované planety jsou mé oblíbené téma, teorie vychází z Gabriela Affentrangera, z praxe k tomu mám dostatek zpětné vazby. Na neaspektovanou planetu jsem dokonce vsadila při výběru okamžiku pro nový layout mého webu. Můžete se těšit!

Kdy a kde: v Paláci YMCA, Na Poříčí 12 v 1. patře zvaném mezanin, od 18 do 20:45 hodin. Vstupné je 200 korun, rezervace předem není třeba. Více podrobnosti uveřejníme včas na webu Astrologické asociace: http://www.astrologicka.cz/

Více »

Jarní semináře budou o nevědomí

Na jaro jsem připravila dva semináře, které budou směřovat k pojmenování témat v nevědomí. Oba jsou vyzkoušené a osvědčené, máte se na co těšit!

V sobotu 7. března to bude seminář Rodiče – co nám dali a co nám vzali. Tentokrát meditační, nikoliv astrologický. Náš vztah s rodiči je základem toho, jak se v životě cítíme spokojení. Astrologie to umí popsat, ale někdy je potřeba se podívat pod povrch a něco s tím udělat:-)

Budeme si povídat, budeme meditovat. V představách budeme dělat změny uvnitř, hluboko v nevědomí, kam rozum nedosáhne. A pokud stejně jako já věříte tomu, že vnější svět odráží naše vnitřní nastavení, tak se potom naše životní realita sama nově přeskládá.

V sobotu 28. března proběhne seminář Brány do nevědomí. V horoskopu se naučíme přečíst témata napojená na naše nevědomí. Tedy ta, o kterých nevíme a přitom ovlivňují náš život. Přes touhy, strachy, nejistotu...

Seminář začneme teorií, většinu dne pak strávíme čtením nevědomých témat v horoskopech přítomných studentů. Takže astrologický & esoterický seminář v jednom:-) Přes horoskop se k nevědomým tématům dostaneme relativně rychle a přímo. Jejich pojmenování pak funguje i na energetické rovině, podobně jako rodinné konstelace.

Podrobnosti v rubrice Semináře.

Více »

Astrostředa 4. února 2015 na téma Zajímavé horoskopy

Ve středu 4. února budeme s Tondou na půdě Astrologické asociace přednášet o zajímavých horoskopech. Od 18 do 20:45 hodin, v Paláci YMCA, Na Poříčí 12 v 1. patře zvaném mezanin. Vstupné je 200 korun, rezervace předem není třeba.

Připojuji upoutávku na moji část: Jak se pozná významný horoskop od průměrného? Tak, že má Slunce ve Lvu? Nebo Pluto na Ascendentu? Myslím, že tak jednoduché to není:-)

Osobně vnímám sílu horoskopu v jeho konzistenci. V silném zaměření určitým směrem. Horoskop musí na prvním místě obsahovat určité silné prvky, dominanty. Pak je ještě třeba, aby se vůdčí téma v horoskopu opakovalo stále dokola. Tím se nesmírně zesiluje. Téma bude vyjádřeno pokaždé jinak. Přes znamení, dům, postavení planety, aspekt... V tom je astrologie geniální. V možnosti, jak jinými slovy vyjádřit totéž.

Právě proto nestačí jen umět vyložit jednotlivé prvky horoskopu. Dohromady nedávají celkový obraz. Umění výkladu horoskopu spočívá v umění syntézy. Vědět, jak prvky poskládat dohromady smysluplně.

Téma opakujících se prvků si předvedeme na dvou horoskopech, Marylin Monroe a Jeho Svatosti Dalajlamovi. Žena a muž. Sexy symbol a vysoký duchovní. Přesto jsou oba ikonami svého oboru:-)

Více podrobnosti na webu Astrologické asociace: http://www.astrologicka.cz/

Více »

Astrostředy slaví pět let své existence

Astrostředy, přednáškové večery Astrologické asociace, jsou tady už pět let s Vámi! Poprvé jsme se sešli 3. února 2010, tehdy ještě v Národní technické knihovně. Příznačně v době, kdy Uran coby planeta astrologie těsně vstupoval do pracovního znamení Berana.

Za pět let se nám nastřádala pěkná řádka zajímavých přednášek, které si můžete objednat v různě velkých balíčcích (například 40 přednášek, 20 přednášek) nebo jednotlivě na webu Asociace zde.

Zachovejte nám přízeň!

Více »

Předpověď na rok 2015

Blíží se konec roku, pro nás astrology čas předpovědí. Pomalu mi začíná v hlavě dozrávat, co nás čeká (a nemine:-)

Jako první vlaštovku připojuji živou předpověď z prosincové Astrostředy, kterou Tonda umístil na YouTube, odkaz je zde. Prezentaci k ní si můžete v klidu i se všemi horoskopy prohlédnout v rubrice Články.

Finální písemnou předpověď budu po částech zavěšovat na blog, jak se mi to osvědčilo loni. Jen s tím rozdílem, že jsem blog čerstvě přesunula na iDnes: http://evaprokesova.blog.idnes.cz/

Více »

Zpětná vazba k předpovědím

Už dávno jsem měla v plánu vkládat do předpovědí odstavce „Co se stalo doopravdy“. Teď na to konečně došlo. Trocha kritického myšlení není nikdy na škodu.

Psaní předpovědí mne ohromně baví. Vkládám do něj hodně energie, tak se pak vždycky těším, co který tranzit přes horoskop Česka přinese. Mám svoji představu, kterou si srovnávám se skutečností. Zábavná hra!

Pokud hru chcete hrát se mnou, přečtěte si předpověď na právě končící rok 2014, kam už jsem skutečnost dopsala, v rubrice Předpovědi.

Více »

Předpovědi na rok 2015 na prosincové Astrostředě

Na 3. prosince jsme si pro Vás s Tondou přichystali předpovědi na nadcházející rok. Jak se stalo tradicí, Tonda bude vykládat o tom, co čekat ve světě (jak by ne, je Sluneční Střelec), já se zaměřím na dění v ČR (moje Luna v Raku inklinuje k domácím záležitostem:-)

Budeme se ohlížet i za končícím rokem. Sečíst a podtrhnout, zda předpovědi vyšly nebo nevyšly, je vždycky poučné pro příště:-) Loňskou předpověď včetně horoskopů najdete v rubrice Články. Je to druhý článek shora, nenechte se zmást rokem 2013, tehdy vznikl.

Astrostředa proběhne 3. prosince od 18 do 20:45 hodin v paláci YMCA na adrese Na Poříčí 12, Praha 1, v prvním patře zvaném mezanin. Vstupné je 200 korun a rezervace předem není třeba. Podrobnosti tady:http://www.astrologicka.cz/ Jste srdečně zváni!

Více »

Dojmy z Tibetu – promítání & vyprávění

Na adventní čas jsem připravila promítání a vyprávění o mé loňské cestě do Tibetu. Zážitky časem pěkně uzrály... I pro mne samotnou bude zajímavé znovu vytáhnout deník a fotky.

Tibet je zajímavý v mnoha ohledech: už jen pobývat v nadmořské výšce tři a půl až pět a půl tisíce metrů nad mořem je zážitek. Dva rychlejší kroky a zadýcháte se. Hlavní tibetské kláštery jsou sice zrekonstruované, ale jsou to mrtvá místa určená turistům. Mají budit zdání, že je vše v pořádku. Náš průvodce a hlavní kontakt s místními měl za úkol nás hlídat, pohyb po Tibetu bez průvodce není možný. Ve skutečnosti nám vyprávěl své osobní dojmy, které určitě nebyly oficiálně košer. I závěrečné opouštění tibetských hranic bylo silné, všem nám naskočily vzpomínky na železnou oponu. Už dlouho mi nikdo neprohlížel zavazadla - jestli vezu fotku dalajlamy. A pak jsme zamávali průvodci, který se ven možná nikdy nedostane...

Kdy: ve čtvrtek 11. prosince od 18 do 20 hodin. Kde: v Gymnáziu Na Zatlance 11, učebna 351, kousek od Anděla na Praze 5. Vstupné: 100 korun. Rezervace: předem mi prosím pošlete mail, ať mám představu, kolik se nás sejde

Více »

« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 | »