Odborné články

Předpověď na rok 2015 pro Česko


Rok se překulil a zase je tu čas astrologických předpovědí. Jako první vlaštovku připojuji prezentaci z prosincové Astrostředy, kdy jsem se ohlížela za děním roku 2014 a předpovídala vývoj v roce 2015. Včetně všech horoskopů! Textová předpověď bude následovat, jen potřebuje ještě chvilku dozrát:-)

PrezentaceHoroskop svatby prince Williama a Kate Middleton, 2011


To je hodně starý článek, psala jsem ho v roce 2011:-) Ani není moc aktuální, se studenty už jsme mezitím vykládali horoskop jejich syna George. Ale je to skvělé cvičení na výklad horoskopu okamžiku. A snad trochu odpoutá naši pozornost od recese ve světě a dění na Ukrajině:-)

ČlánekDění v Česku v tomto a nadcházejícím roce, 2013


Předpovídání je stále nejžádanější astrologická disciplína. Pro nás astrology je to hra s otevřeným koncem, zda se nám podaří správně formulovat, co bude:-) Vedle textových předpovědí pro laické čtenáře jsem pro Astrologickou asociaci připravila tuto prezentaci se všemi horoskopy, na kterých jsem předpověď založila. Za rok si řekneme, jak to dopadlo:-)

Prezentace
ČlánekBrány do podvědomí alias osmý & dvanáctý dům, 2013


Podvědomí nám natolik ovlivňuje život, že stojí za to, abychom mu v horoskopu věnovali speciální pozornost. Podvědomá témata jsou pro nás z podstaty věci rozumem neuchopitelná, od toho však máme horoskop, který přináší objektivní pohled a v tomto ohledu je skvělým nástrojem. Pak už "jen" stačí informace z našeho podvědomí akceptovat, zpracovat a uvolnit z mysli. Horoskop nám dokonce dává návod na to, jak postupovat v našem individuálním případě. 

Prezentace
ČlánekAstrologie jako cesta k (sebe)poznání, 2013


I bez rozsáhlého studia lze astrologii použít laickým způsobem k poznávání základních pravd a k sebepoznání. Přednáška byla napsaná pro neastrologické publikum a obsahuje i sebezkušenostní část.

PrezentaceLunární uzly jako střelka kompasu v horoskopu, 2013


Lunární uzly jsou výsostně osudovým prvkem horoskopu. Přestože ráda tvrdím, že karma je celý horoskop, se vším dobrým i zlým, Uzly mají v tomto ohledu přeci jen mimořádné postavení. Jsou střelkou kompasu v horoskopu, ukazují směr odkud - kam. Jsou tak trochu mimo zbytek horoskopu a vypovídají o našem osudovém směřování. Ideální inspirace pro ty, kdo přesně neví, co v životě chtějí:-)

PrezentaceLáska & vztahy, 2012


Vztahy jsou horkým tématem starým jak lidstvo samo. V současné stresové, hédonistické a náročné době o to více:-) V přednášce jsem se zaměřila na vše, co lze ohledně vztahů vyčíst z horoskopu. Porozumět je jedna věc, zpracovat a napravit druhá:-) K tomu nabízím návod na práci s vnitřním mužem potažmo vnitřní ženou.

PrezentaceEgo v horoskopu, 2012


Moje první v podstatě neastrologická přednáška. O astrologii se jen zlehka opírá, jinak vychází z mého studia Učení skupiny Devět a mých vlastních zážitků z meditací. Ego je v současné době, kdy všichni prožíváme kvadrát Pluta s Uranem na nebi, vysoce aktuální téma:-)

PrezentacePrimární direkce – praktický návod, 2012


Primární direkce jsou elitní prognostickou metodou. Ač výpočtově náročné, s počítačem v ruce je z nich hračka. Pro všechny zájemce jsem připravila praktický návod, jak s nimi pracovat – pravidla, jak je používat k rektifikaci a k předpovídání, návod na nastavení astrologického programu a konkrétní příklad ze života.

PrezentaceRodina a její členové v horoskopu, 2011


Rodina je jedno z mých hlavních astrologických témat. Zdálo by se, že už o něm bylo řečeno vše... ale nebylo:-) Na zářijové Astrostředě jsem měla přednášku na téma rodinní příslušníci a kde je hledat v horoskopu. Zajímavé jsou mimo jiné souvislosti s naším životem. Však také příbuzné čteme z našeho vlastního horoskopu:-) 

PrezentaceKompozitní horoskopy, 2011


Kompozitní horoskopy jsou skvělým nástrojem v astrologické praxi – jejich použití je naprosto univerzální, nabízejí mnoho různých pohledů na jednu a tu samou záležitost a přitom jsou jednoduché na čtení. Protože existuje jen málo knih a kurzů na toto téma, připravila jsem soubor třiceti komentovaných kompozitů z různých situací, jako pomůcku pro rychlé získání praxe v práci s nimi. Hezké čtení!

PrezentaceDění v ČR letos & příští rok, 2010


Od roku 2009 se intenzivně věnuji mundánní astrologii, tedy tomu, co nás čeká a nemine:-) Písemné předpovědi nedávají dost prostoru pro popis všech astrologických konstelací, proto jsem jim věnovala svoji přednášku na poslední Astrostředě roku 2010. Prezentace popisuje hlavní konstelace a páruje je s událostmi právě uplynulého roku. Totéž jsem udělala pro příští rok... jen na potvrzení výsledků si budeme muset chvíli počkat:-)

Prezentace
ČlánekMládí a šrámy na duši, 2010


Astrologické konzultace jasně ukazují, jak důležité je pro nás období útlého mládí a jak zásadním způsobem nás formují naši rodiče. Pokud se chceme zbavit navyklých způsobů chování, musíme jim nejprve porozumět. Astrologické symboly jsou jednoduchým nástrojem, s jehož pomocí lze traumata z mládí snadno popsat. Téma bylo předneseno na Astrostředě 3. listopadu a dočkalo se opakování pro laickou veřejnost 23. března 2011 v přednáškovém sále U Džoudyho.

PrezentaceRodiče a děti, 2010


Narození dítěte je astrologicky zaznamenáno kombinací pouhých dvou horoskopů - situace na nebi a radixu matky. Jejich dopad je však dalekosáhlý, víc než by se na první pohled zdálo. Situace na nebi alias horoskop narození dítěte je současně tranzitním a synastrickým horoskopem vůči horoskopu rodiče. Astrologie tedy potvrzuje to, co všichni moc dobře známe - že nám děti změní život. Vše je zdokumentováno na členech britské královské rodiny, jejichž horoskopy jsou známé a životní osudy též.

PrezentaceVstup Urana do znamení Berana, 2010


Jako všichni astrologové obezřetně sleduji, co nám přinesou roky 2010 – 2011, až se pomalé planety přesunou do základních znamení a tam spolu vytvoří T-kvadrát. Součástí dění bude i vstup planety Uran do znamení Berana. Můžeme se těšit na příliv nové energie, která však bude dosti syrová a přímočará. Navíc v současné situaci nebude mít moc prostoru, kam expandovat. Velmi opakuje konstelace, které stály na nebi ve třicátých letech minulého století a jsou spojovány s velkou hospodářskou krizí. Prezentace byla součástí úvodní schůzky České astrologické asociace dne 3. února 2010. „Soft“ verze článku, upravená pro neastrologickou čtenářskou obec, vyšla v květnovém vydání časopisu Meduňka.

Prezentace
ČlánekAstrologický pohled na finanční krizi, 2008


Když jsem se pustila do astrologie, netušila jsem, že se mi někdy budou hodit vědomosti nabyté za studií na Vysoké škole ekonomické:-) V článku věnovaném finanční krizi jsem se snažila popsat dosavadní světové dění astrologickými prvky. Není těžké odhalit, že jsem se zabývala spíš minulostí, předpovídání je v menšině. Mundánní astrologie mne začala zajímat jako téma, není divu, bouřlivé dění z poslední doby mne k tomu inspirovalo.

ČlánekŽivotní cykly, 2008


Ráda porovnávám astrologii s ostatními obory a snažím se hledat paralely. Odjakživa mne například zajímá dědičnost v horoskopech v porovnání s dědičností z pohledu genetiky. Gregor Mendel však měl oproti nám astrologům tu výhodu, že nepotřeboval znát přesný čas narození hrachu, na kterém dělal své pokusy:-) Tentokrát jsem se zaměřila na vývojové etapy v lidském životě. V horoskopu přeci musí být někde vidět puberta, produktivní věk, krize středního věku, odchod do důchodu... Životní cykly byly představeny jako přednáška na Dni s českou astrologií 2008, později vyšly jako článek v revui Astrologické společnosti ČR Konstelace.

ČlánekRektifikace horoskopu ve třech krocích, 2007


Tento článek vznikl jako výsledek dlouhých večerů na jaře 2007, které jsem trávila tak, že jsem točila kolečky horoskopu známých osobností – se kterými jsem například ten den četla rozhovor v časopise – a pokoušela se přijít na to, kdy mohou být narozeni. Téma jsem poté rozvinula do přednášky na Dni s českou astrologií, psané podoby nabyl pro revui Astrologické společnosti ČR Konstelace. V textu jsem rozpracovala téma opředené četnými a často protichůdnými teoriemi – jak se dopracovat k přesnému času narození, pokud neexistuje žádné vodítko a horoskop spadá do kategorie X – time unknown.

Článek