Horoskop svatby prince Williama a Kate Middleton

Okamžik rozhoduje

Po delší době se nám naskytla jedinečná příležitost prozkoumat zajímavý horoskop okamžiku. Královské svatby se nedějí každý den:-)

Okamžik vzniku věci má vliv na průběh a osud věci. Funguje to podobně jako u člověka, kdy okamžik prvního nádechu vypovídá o osobnosti člověka a událostech, které bude v životě potkávat. Jako by se energie doby, kdy věc vznikne, do té věci otiskly, zakonzervovaly pro zbytek života.

Jak to tak v astrologii bývá, horoskop svatby se promítá do více rovin. Vypovídá jak o průběhu manželství, tak o samotném svatebním obřadu. Navíc nějakým způsobem zrcadlí, jak mají partneři manželství nastavené ve svých vlastních horoskopech, jsou to všechno spojené nádoby. Takže pokud má někdo ve svém horoskopu předpoklady pro komplikované partnerství, ani zmanipulovaný okamžik svatby nepomůže:-)

S horoskopem svatby lze velmi kreativně pracovat, lze vztáhnout k horoskopům novomanželů pomocí synastrie a kompozitu. To pak je na román, jak už vztahy bývají:-) V tuto chvíli se budu koncentrovat čistě na výklad horoskopu svatby, to ostatní si nechám na některý z mých jednodenních seminářů.

Určit ten správný okamžik nebylo úplně snadné. Obřad byl dlouhý, promluvy manželů též, žádné naše stručné „ano“. Přesně v 11:20 hodin místního času prohlásil arcibiskup manželství za právoplatně uzavřené (naší terminologií:-) V anglické verzi doslova: "I pronounce that they be man and wife." Z tohoto okamžiku budu vycházet, jeho horoskop si můžete prohlédnout zde.

Co říká horoskop svatby

Horoskop okamžiku vypadá opravdu luxusně, však šlo také o královskou svatbu:-) Ascendent ve Lvu, Slunce v Býku v desátém domě, navíc pod trigonem od Pluta – to vše ukazuje na velmi opulentní a reprezentativní událost. Evropská honorace, róby, hostina. V astrologii nemáme žádné luxusnější prvky než tyto. Luna v Rybách a Neptun sextil MC dodávají události náležitou romantiku. To je zámek, vlečka, princezna... Ascendent, poslední důležitý prvek horoskopu, pobírá převážně harmonické aspekty, je třešničkou na dortu a garancí, že všechno dopadne, jak má.

Slabým místem horoskopu je Venuše a to je velká škoda. Venuše, to je především láska, a té nebude dvakrát přáno. Dlouhodobý disharmonický prvek na nebi T-kvadrát lapil do svých tenat právě Venuši. Přitom stačilo pár dnů počkat... Lásce budou kladeny překážky, mírně řečeno. Láska královského páru signovaná Venuší v Beranu má potenciál být hodně živá, ale bude sešněrovaná pravidly a podmínkami zvenčí. Navíc Uran konjunkcí volně dosahuje na obě planety citu – Venuši i Lunu. Láska a nálada v manželství budou trochu jako na houpačce, když budou moc potlačené, bouchnou.

Nejpřesnějším aspektem horoskopu je konjunkce Mars – Jupiter v Beranu ve významu královská událost, rozhodnutí spojené s noblesou. Podobné čtení nabízejí tytéž planety vyložené přes vládce: v konjunkci se spojuje vládce X. a V. domu – to je hodně reprezentativní královská událost přenášená do celého světa. Mimořádně obsazený devátý dům ukazuje na celosvětově sledovanou událost. Budou za tím i ideály a určitá šlechetnost – však také královské dary šly rovnou na charitu potřebným.

V horoskopu je významně postaven Saturn. Když zavřu obě oči, vidím Saturnské vědro. Mimoto je Saturn v příznivém aspektu na Ascendent a v nepříznivých aspektech na planety horoskopu. Na průběhu svatby byl Saturn velmi znát: když nevěsta vystoupila z auta, všem se zatajil dech, jak jednoduché šaty zvolila. Na její omluvu – je Kozorožka:-) Nevěsta i ženich byli při odříkávání svatebního slibu viditelně nervózní, mladičká Diana to zvládla lépe. Princ William se při prvním novomanželském políbení na balkóně Buckinghamského paláce styděl jako mladík. Pravda, jeho červenání je všeobecně známé:-)

V obecném duchu v sobě horoskop obsahuje určitý rozpor – obsazený Beran dělá počátek manželství aktivním, iniciativním, devátý dům ho směřuje k vyšším cílům... jen kdyby nebylo tak svázané formálními povinnostmi (Saturn) a tlakem ze strany královské rodiny (Pluto). Budou se s tím muset poprat:-)

Ambice na to zřejmě Kozorožka Kate a Rak William mají, pět planet v Beranu jim k tomu dává dostatečný drive. Lev a Býk coby znamení Ascendentu a Slunce mají také svoji ambici, okořeněnou notnou dávkou luxusu. Pluto a Saturn v disharmonické postavení budou učit mladý pár vytrvalosti a překonávání obtíží.

Jaké manželství vznikne

Velmi luxusní a reprezentativní. Viz dříve popsané Slunce, Ascendent, Pluto. Není divu:-) Nevzali se jen tak nějaký William a Kate. Královské manželství je vždy spojeno s romantikou, vzpomínkami na staré dobré časy a dobu monarchie. V horoskopu to naznačuje Luna v Rybách Neptun v sextilu na MC. V páru je větším romantikem William, jeho Neptun na Ascendentu, navíc v opozici na Slunce o tom vypovídá. Bylo to patrné už ze způsobu, jakým požádal Kate o ruku.

Láska je zakopaným psem tohoto horoskopu. To je velká škoda. Kdyby šlo o běžného Williama a Kate, jejich láska by byla velmi živá (Venuše v Beranu). To, jak se cítí, by si říkali naplno, občas by se měli výrazně rádi, občas by měli doma trochu Itálii. Ale...

Ceremonie při výkonu královských povinností pro něco takového nedávají prostor (Saturn ve třetím domě, vládne VI. domu, opozice Venuše). Projevovat otevřeně city se prostě nesluší, natož na veřejnosti (a natož v Británii:-). Je to nepřípustné a je třeba to ovládat.

Příslušnost ke královské rodině a urozenost z toho plynoucí je ještě větší překážkou jejich lásky. Musíte, nesmíte, tohleto si nemůžete dovolit, no tak se překonejte. Tato slova budou manželé často slýchat. Možná jen v náznacích, formou skryté manipulace. Nebo to tak sami budou mít vnitřně nastavené a sebeovládání bude vycházet z nich samých. Z touhy jejich po příkladnosti. Pluto v pátém domě, spoluvládnoucí čtvrtému domu a v kvadrátu na Venuši to jistí. To stejné Pluto, které dává manželství prestiž, postavení, moc. Je to něco za něco, postavení je zaplaceno tím, že se nebudeme milovat jak chceme, kdy chceme, někdo nám do toho stále bude mluvit.

Jak to bude probíhat: budou se snažit. S uplatněním veškeré své vůle se budou snažit to zvládnout, dokázat. Plnit královské povinnosti jak se sluší a patří. Cítíte z toho, že povinnost a sebeovládání vítězí nad radostí? Je to víc parketa Kate, je Kozorožka, její Slunce navíc svírají jako v kleštích disharmonické aspekty Saturna a Pluta. Narodila se na to, aby spoustu věcí zvládla a vydržela. Je odolná, náročná, ambiciózní.

Ale to nejde vydržet věčně. Deset let? Pak se vůle vyčerpá. V té chvíli se přestanou tak dokonale ovládat a všechno si po letech vyčtou. Vytahají na sebe věci, kterých později mohou litovat, že si je řekli. Nebo skončí v reprezentativním, ale odcizeném manželství, které zvenčí funguje jako dobře namazaný stroj, ale uvnitř je smutno.

Hrozí nevěra?

Z výkladu přeci jen nelze úplně vynechat osobní horoskopy „protagonistů“. Čas narození prince Williama je známý, byl veřejně oznámen v rámci národního zájmu. Čas narození Kate Middleton bohužel znám není. Společně tedy nahlédneme alespoň do horoskopu prince Williama.

William je slušně vychovaný, citlivý hoch. V podstatě domácky a partnersky orientovaný, svoji ženu miluje, tělem i duší (Slunce, Luna v VII. domě). Jeho idealismus a to, že vyrostl v královských komnatách chráněn od nástrah opravdového světa (Neptun na Ascendentu v opozici na Slunce), bude velmi narážet na Katin pragmatismus, ambici a to, že se o svůj úspěch musela v životě sama víc zasloužit. Doma nalézá zázemí (Luna v Raku). Je předurčen pro vládnutí (Jupiter, Pluto vysoko v horoskopu v harmonickém postavení). Na veřejnosti bude umět vystupovat dostatečně důstojně, vstřícně k lidem (hezký VII. dům) a přitom bude vzbuzovat respekt a váženost (Pluto).

Jen city zdědil po matce - Venuše v Býku v pátém domě na Algolu – to je přesně postavení princezny Diany. Princezna Diana měla Venuši mnohem víc poškozenou, princ William zdědil „jen“ opozici na Urana – občas bude potřebovat utéct od své lásky na vzduch, aby mohl dýchat.

Princ William je hodně partnersky orientovaný. Skoro by se dalo říci, že je to pro jeho seberealizaci, naplněnost a osobní štěstí důležitější než budoucí vládnutí. Tím ovšem nechci říci, že nepřevezme vládu nad monarchií, právě naopak, dosáhne příslušného postavení a bude v něm respektován, půjde mu to lehce, narodil se na to. Kate je zaměřena do více směrů – na postavení, rodinu a partnerství. A ve všech bude chtít být hodně dokonalá. Bude jí to působit stres, který nemusí být na první pohled vidět. Je větší perfekcionista, víc ambiciozní, věcí se chápe víc proaktivně. Pokud si na Williama pro přemíru povinností nenajde dostatek prostoru a klidu, bude z toho problém.

Přečteno z horoskopu svatby je pro manželství nebezpečné jeho okolí. Lidé kolem je budou vyvádět z rovnováhy, přesnější výraz je možná přivádět do varu:-) (Uran, vládce VII. domu konjunkce Luna, Venuše). Lidé v okolí vidí všechno jinak, neshodnou se, budou narušovat jejich linii. Je tady rozdíl od Diany a jejího pojetí královské rodiny. Diana se svým Uranem vnášela do královského paláce velké novinky, prince chtěla vystavovat běžnému životu, bořila mnohá tabu, porušovala tradice. Dnešní manželé jsou opační – jsou konzervativní, racionální, spíš klidní. Nemá to nic do činění s jejich aktivitou, idealismem, touhou měnit monarchii k lepšímu. Oni to dělají rozumně, ne revolučně, spíš umírněně. V jejich případě to může být naopak jejich okolí, které na ně bude působit ve směru rychlých změn, už už něco změnit, netrvat na věcech, nelpět na věcech.

A co domov?

Domov nebude místem klidu. Oba jsou domácky orientovaní,touží po klidném, domáckém prostředí (oba mají například Lunu v Raku). Ale není jim souzeno. Okolnosti zvenčí jim v tom budou bránit. Je otázka, jak snadno Kate otěhotní a co s párem udělá, když se to nebude dařit. Pak si umím představit, že by přišli o svůj klid, který právě na přivedení potomka na svět potřebují, protože by byli pod drobnohledem veřejnosti.

Kate bude její postavení stresovat, královské povinnosti jí budou bránit, aby nalezla ten správný klid na to mít rodinu. Bude se snažit všechno zvládat, být dokonalá po všech stránkách (práce, manželství, domov). Nebude to nad její síly, ona je silná, ale přijde o svůj klid a pohodu. Nebude s ní legrace. Bude profesionál každým coulem, ale ne milující uvolněná manželka.

Kudy z toho ven

Horoskop svatby jasně ukazuje, kde je jejich parketa – v devátém domě v Beranu:-) V devátém domě leží všechny osobní planety, Luna jako jedno ze světel a generační Uran a Jupiter. Celkem šest planet z deseti, to je velká síla.

Za prvé budou rádi reprezentovat monarchii ve světě. Oba jsou sice velmi domácky založení, ale jejich ideály je k tomu povedou. Za druhé budou pěstovat důstojnost a šlechetnost, jak se na příslušníky královské rodiny sluší a patří. Za třetí by mohli vykonávat něco podle jejich přesvědčení, podle jejich životní filozofie. Budou si to muset vybojovat na královském dvoře a vymanit se ze sevření formálních ceremonií, ale energie na to mají dost, především Kate.

Kdybych to měla nějak obecně shrnout, nechala bych je bojovat za jejich ideály ve světě. Aktivně se prosazovat, být hybnou silou návratu morálky a hodnot.