Provázanost planetárních energií


Pomalu se chystám na psaní předpovědi na příští rok. Vánoční výzdoba v některých obchodech připomíná, že už je na čase:-) V souvislosti s tím rozmýšlím, co čeká Berany, Raky, Váhy a Kozorohy, tedy příslušníky základních znamení. Nebudou to mít lehké, hlavně ti, kteří jsou narozeni zkraje znamení. Pro úplnost podotýkám, že mám světla v Kozorohu a v Raku, tedy spadám mezi ně:-)


Dovedlo mě to k úvaze o tom, jak je všechno na Zemi navzájem propojené, všechno souvisí se vším. Základní znamení jsou zatížená Plutem a Saturnem, našimi největšími „učiteli“, příští rok se k nim přidá ještě Uran a společně sevřou T-kvadrát. Víme, že doba nebude lehká, přijdou změny, které nám nebudou po chuti. Ale život je změna, neustálý vývoj, který má nějaký svůj hlubší smysl. Pravda, některé změny se nám akceptují snáze, jiné hůře:-)

To jsou známá fakta, ale je zajímavé je domyslet do důsledků. Pokud budou zatížené první stupně základních znamení, promítne se to do života všech lidí, kteří mají tyto stupně ve svých horoskopech obsazené. Lidí, kteří jsou proaktivní, ambiciózní, hrnou události před sebou. Milují nové začátky, neradi ustrnou na místě. Navíc první stupně, to jsou první dekany, tedy dekany Beran – Beran, Kozoroh – Kozoroh atd. Účinek znamení je v těchto místech nejsilnější, znamení zde fungují ve svém nejčistším projevu.

A právě tito lidé budou v nějaké oblasti svého života nuceni k nevyhnutelné a přitom zásadní změně, budou zatíženi překážkami a obstrukcemi, navíc se jim do života zamíchají nepředvídatelné události a situace, a to vše v mnoha různých obměnách. Tito lidé budou nositeli změn, právě z nich vyjde podstatná část příštích událostí. A budou to nejenom lidé, ale i firmy, manželské svazky, smlouvy, weby, budovy... Protože i věci mají své horoskopy a pokud mají obsazené první stupně základních znamení, platí pro ně totéž.

To ještě není vše, bouřlivé energie současné doby se ponesou dál ve všem, co v nadcházejících letech vznikne. Vyroste nová generace lidí, v jejichž horoskopech se „zakonzervuje“ momentální tlak na změny. Bude to podobné jako u květinových dětí z poloviny 60. let s jejich konjunkcí Uran - Pluto v Panně, kterou „držel na uzdě“ Saturn v opozici z Ryb. Jejich konstelace je o něčem jiném, ale jsou dobrým příkladem toho, jak svými životy žijí výrazné uskupení pomalých planet. Jestli někoho takového znáte, zeptejte se ho, jak se mu žije, budete mít náskok:-)