Hokej - budeme zase jednou zlatí?


Někdy před týdnem se mě kamarádka zeptala, jak vidím mistrovství světa v hokeji, předpovídala jsem přeci, že budeme letos v hokeji dobří, nebo snad ne? Trochu mne zarazila, vždycky jsem hokej považovala za zimní sport, netušila jsem, že se hraje v květnu:-) A pak – letos už přece byla zimní olympiáda, že by se dvě tak významné sportovní události sešly v jednom roce? Podívala jsem se tedy, co na to astrologie a byla jsem mile překvapená šancemi, jaké máme. Naposledy jsme mistrovství světa vyhráli v roce 2005, zdá se, že je na čase, abychom zase jednou ukázali, že na to máme. 


Kdy jindy, když ne letos
Obecně vzato letošní rok podobným událostem velmi nahrává, ukazují na to dva silné tranzity na horoskop republiky. První z nich, Pluto v sextilu na Slunce hovoří o tom, že letos prostě ukážame, jak jsme dobří. My, češi. Už ale neříká v čem:-) Hokej je do velké míry věcí naší národní hrdosti, dokáže nás semknout a vyhnat do ulic. Však i ti, kdo sport běžně nesledují, si finálový zápas s našimi hochy většinou pustí. Totéž platí při pohledu zvenku. Bývaly doby, kdy si cizinci s Českem asociovali pivo, Václava Havla a Jaromíra Jágra. Nebo pivo, Jaromíra Jágra a Václava Havla? S pořadím si nejsem jistá:-)

Kromě toho jde letos Česku tranzitní Neptun trigonem na Venuši, vládce pátého domu v domě. Hned vysvětlím, co tím chtěl básník říci: máme šanci na úspěch ve sportu, zejména zimním nebo vodním a pokud možno kolektivním. V tomto případě úspěch, který bude víc věcí náhody, než opravdu zasloužený. Hokej do této škatulky docela dobře zapadá. A vzhledem ke kondici a nedávným výsledkům našeho mančaftu i ta šťastná náhoda je zdá se vypovídající:-)

Nahlédnutí do soukromí
Předpovídání událostí pro celý stát vždycky nesmírně usnadní pohled do osobních horoskopů protagonistů. V tomto případě by bylo optimální znát horoskopy všech hráčů, to by bylo jiné předpovídání. To ovšem stojí a padá s jejich časy narození, které jsou osobními údaji chráněnými zákonem. Jediným hráčem, u kterého známe horoskop narození, je právě Jaromír Jágr. Ten má letos dobrý rok, měl by být v překvapivě dobré fyzické kondici vzhledem k jeho věku (Pluto trigon Mars) a šance na úspěch se objevují také. Je jen otázkou, s čím ony šance spojí, zda s národní reprezentací nebo vlastním postupem. Nejspíš s obojím. O Jágrovi je naštěstí známo, že má v sobě velký kus vlastence a reprezentaci bere osobně, tak snad harmonické tranzity v jeho horoskopu mohou ukazovat na vítězství na MS.

Letos už druhá šance
Při předpovídání událostí je dobré vycházet z nedávné historie, zkušenost může hodně napovědět. Vítězství na mistrovství světa předpovídám především na základě tranzitu Pluta v sextilu na Slunce republiky, který nastane na počátku června 2010. Tento tranzit už jsme letos jednou zažili. Hádejte kdy? Bingo, v době konání zimních olympijských her, ze kterých nám Martina Sáblíková přivezla dvě zlaté medaile. Že by tedy opět zlato?

Logicky se můžete zeptat, proč se naši hokejisté neblýskli už v zimě, když byly dobré konstelace. S hokejem jsme museli počkat ještě na Neptun v trigonu na Venuši, který nastal až v dubnu a který vnesl do možného sportovního úspěchu navíc kolektivního ducha a souhru náhod.

Najednou je jasná ještě jiná věc – pokud jsem se v úvodu článku pozastavovala nad tím, že se sejdou dvě tak významné sportovní události v jednom roce, teď nám k tomu naopak musím pogratulovat. Právě letos má naše republika dobrý horoskop. Čím víc příležitostí, tím více šancí je zužitkovat. Škoda, že není nějaké podobné sportovní klání ještě v prosinci, vítězství by bylo naše.

Nečekané srovnání
Už v souvislosti se zimními olympijskými hrami jsem studovala historii našich sportovních úspěchů z pohledu astrologie. Došla jsem k překvapivému závěru, že naše sportovní úspěchy jsou mnohem víc vidět v souvislosti s naší národní hrdostí, než se samotným sportovním výkonem. To bych nečekala.

Je to i tento případ a má jeden vedlejší důsledek – dobrých sportovních výsledků dosahujeme v letech, kdy se paralelně děje něco s vedením našeho státu, především vládou. Tato synchronicita nastala i letos – v únoru vyhlásil prezident Klaus termín konání parlamentních voleb a naši borci vyhráli na olympiádě. V květnu hrajeme hokej na mistrovství světa (teď už asi tušíte, jak dopadne) a proběhnou volby do parlamentu. V prosinci... V prosinci nevím, konstelace každopádně nastanou znova. Nezbývá než lakonicky dodat: uvidíme. Každopádně nám držím palce, ať máme být na co pyšní.