Steve Jobs v kontextu dějin


Ráda si dávám konkrétní dění do širších astrologických souvislostí. Steve Jobs posunul moderní technologie celosvětově kupředu, Apple s ním stál a padal. Člověk takového rozměru by měl nějak zapadat do dění na nebi... nebo snad ne?


Jeho odchod by mohl souviset například s tím, že po patnácti letech dočasně vypadnou ze hry v dění na zemi vodnářské energie. Čteno přes průchod pomalých planet znamením vodnáře. Děje se to právě teď, neptun v únoru 2012 dokončí svůj přechod z vodnáře do ryb, který začal v dubnu tohoto roku.

Jak vypadalo těch patnáct uplynulých let vodnářských energií: v letech 1995/6 – 2003/4 procházel vodnářem uran a na něj s překryvem navázal mezi lety 1998/99 a 2011/12 neptun. Urana ve vodnáři bych si spojovala víc s rozvojem mobilních telefonů a přístupu na internet, neptun bych viděla víc v souvislosti se sociálními sítěmi nebo závislostí na přístupu na internet, hrách atd. Mezitím vznikla v roce 2001 Wikipedie, když byly ve vodnáři obě planety.

Právě teď (mezi dubnem 2011 a únorem 2012) nastává v tomto dění na nějakých deset let pauza. Náš hlavní zájem bude stočen malinko jinam. Pro high tech novinky Steva Jobse nebude prostor.

Navíc uranské principy budou v nadcházejících letech 2012 – 2015 dost pod tlakem, pluto bude v té době dělat na kvadrát na urana, vládce vodnáře. Mimo všechno jiné dění, které očekáváme, by mohlo dojít například k nějaké formě zneužívání moderních technologií – většímu hackerství, kyber-válkám, atd. Nebo prostě zjistíme, že nás ty úžasné moderní věcičky přivádějí do většího stresu, než jsme schopni zvládat.

Příště se vodnář přihlásí mezi lety 2023/4 a 2043/44, až jím bude procházet pluto. To už budeme mít velké strukturální změny za sebou a mimo jiné přijde výrazný rozmach moderních technologií – takových, které si v tuto chvíli ještě neumíme představit.

Jak souvisí průchod planet vodnářem přímo se životem Steva Jobse? Zůstanu v obecných intencích, budu sledovat pouze průchod planet na nebi znamením vodnáře a významné události ze života Steva Jobse. Pro pochopení toho, jak významnou postavou byl a jak je provázán s vývojem moderních technologií na světě. Tranzity na jeho radix nechám pro jednoduchost stranou, to by bylo na dlouhé povídání:-)

V roce 1976 Steve Jobs spolu s kolegy zakládá Apple, tam to celé začalo. V roce 1984 představuje v emotivním projevu první počítač Macintosh. Hned na to v roce 1985 opouští nuceně Apple. To je ovšem hluboká minulost. 

V roce 1996 (záhy po vstupu urana do vodnáře) Apple kupuje Jobsovu společnost NeXT a Jobs se tak vrací do Applu. V roce 2001 (obě planety ve vodnáři, rok založení Wikipedie) Apple oznámil první verzi přehrávače iPod. 2007 (neptun ve vodnáři) je představen první iPhone, 2010 (stále neptun ve vodnáři) je představen první tablet iPad. V srpnu 2011 Steve Jobs rezignuje na vedení společnosti ze zdravotních důvodů a v říjnu 2011 umírá na rakovinu (neptun odchází z vodnáře).

Odchody jsou vždy smutné, ale zdá se, že Steve Jobs svůj úkol splnil.