Situace na Ukrajině v širším kontextu


Naplněním osudu...

Duben je z astrologického pohledu nejtřaskavějším obdobím roku 2014. S každým dalším dnem začíná být zřejmější, co a v jaké části světa můžeme očekávat:-) Nejvypjatější konstelace nastávají kolem 20. – 21. dubna, což v astrologickém pojetí může znamenat klidně plus – mínus měsíc:-) Pak se situace začne postupně zklidňovat, tak intenzivní už to letos nebude. Další výrazné dění očekávám až na počátku roku 2015, to se může, ale nemusí týkat Ukrajiny. Může to být pro změnu třeba Sýrie:-)


Nástrojem v rukou mocných. Ať chtěně či nechtěně.

K tomu, abych mohla jasně vykreslit celou situaci, mi chybí to nejpodstatnější – horoskop Ukrajiny:-) Spolehlivé zdroje neudávají a nespolehlivé raději nebudu používat. Zato disponuji horoskopy Ruska a USA, velkých hráčů, kteří stojí na pozadí dění. A tam se dějí věci! V časové shodě, jen s opačným znaménkem. Zdá se, že z pohledu osudu jsou karty jasně rozdané, pro Rusko a proti Americe. Pravděpodobně na delší dobu, než si teď umíme představit a jsme ochotni připustit:-)


Rusko testuje situaci a zkouší svoji sílu. Pro věci příští.

Rusko je v přípravné fázi na příští rok. To pravé dění začne až s únorem 2015 a vydrží ve velké intenzitě až do roku 2018. Takovou řadu úspěšných roků Rusko dlouho nezažilo.

V nadcházejících měsících bych čekala toto dění: V březnu dostalo Rusko příležitosti k politickému zúročení svého mocenského postavení. To nezní moc konkrétně:-) Duben přinese zaváhání a nejistotu. Prověří spojenectví Ruska – ne všichni jeho dosavadní partneři mu budou jeho chování tolerovat. Nicméně již na konci dubna a v květnu se chování Ruska vrátí k původní přímočarosti a samozřejmosti. Rusko bude dál testovat svůj vliv na mezinárodní prostředí a na svět. Od června do září se bude Rusko držet zpátky a bude se věnovat vlastním problémům. Není si samo jisté dalšími kroky a podporou ostatních států. Necítí na své jednání pozitivní odezvu a vyčkává.


USA s obavami sledují dění ve světě. Případná protiakce je bez šance.

I Spojené státy jsou v přípravné fázi na rok 2015. Od března 2014 s obavami sledují, co se děje ve světě, a vydrží jim to až do listopadu následujícího roku. Nesouhlasí, ale nemohou s tím nic dělat. Je to další ze série problematických tranzitů, které běží horoskopem USA jeden za druhým od roku 2008. Šest let je dlouhá doba a Spojené státy začínají být vyčerpané. V roce 2015 se k tomu přidají ještě zásadní problémy s financemi, které převáží.

Jak bude situace vypadat v následujících měsících: Jak jsem již zmínila, březen přinesl obavy z dění ve světě. Vedle toho je ovšem ještě šance na apel, vyjednávání. Ta březnem končí. Naštěstí do konce roku 2014 průběžně přetrvává drobná naděje na nějaké smírné řešení. Naděje. Od dubna je jasné, že jakákoliv shoda – vyjednávací, názorová – je vyloučena. Přicházejí pocity ohrožení. Vedle toho i zákulisní politická vyjednávání a rozhodnutí. Příprava alternativních variant. Od května je jasné, že v tom celém budou hrát roli i peníze. Finanční situace USA je ohrožena, začíná se houpat, zatím snesitelně. Mohla by to být hrozba nesplácení ruského dluhu? Je to jen první signál, v následujícím roce se finanční problémy USA výrazně prohloubí. Od června nastává ticho před bouří. Další problémy přijdou až na podzim 2014 – ty se budou týkat nejspíš schvalování státního rozpočtu, s pokračováním v únoru 2015 – u těch už zase bude Rusko, a to v plné kondici.


Stručně řečeno

Kdybych to měla nějak zjednodušit, tak se zdá, že dění na Ukrajině bude eskalovat koncem dubna – začátkem května, mocnosti na to budou reagovat převážně v květnu a od června do konce roku se situace bude zklidňovat.


Rovnováha na vlásku. Žádná třetí světová.

Při odhadování dalšího vývoje je pro mne klíčová úplně jemná rovina, která funguje souběžně v horoskopu Ruska i USA. Rusko od dubna 2014 do února 2015 váhá, zvažuje kroky. Není si jisté dalším postupem, necítí podporu ostatních států. Spojené státy naopak od března 2014 do ledna 2015 žijí drobnou nadějí, že dění ve světě dopadne. Že na svoji stranu získají ve jménu lidskosti další spojence. Že by se mohla zadařit politická diplomacie. Je to dvojice dosti neuchopitelných a nehmatatelných pocitů. Navzájem inverzní, přitom do sebe zapadá jako puzzle.

V obou případech tato jemná rovina trvá až do února 2015, kdy se situace posune dál. Znamená to, že rovnováha mocností bude viset na vlásku, bude křehká, ale nemusíme se bát třetí světové, jak se mne občas někdo ptá. I když u mne je občas přání otcem myšlenky...


Přelomový rok 2015
Rok 2015 přinese
Spojeným státům těžko zvládnutelné finanční problémy, kterými načne další kapitolu svých dějin. Naposledy se podobným způsobem nadepisovala kapitola v roce 2001, kdy útoky na dvojčata zavdaly prostor pro kontrolu v řadě oblastí pod hlavičkou obrany proti teroristickým útokům. Teď přijdou problémy s dolarem, které potrvají – doufám, že se pletu – někdy do roku 2022. A protože USA jsou silnou ekonomikou a dolar je významná rezervní měna, o své problémy se s námi rychle podějí. Stejně, jako se s celým světem podělily už v roce 2008:-) Odhaduji, že na EU dopadnou s ročním až dvouletým zpožděním, pak se to začne přímo týkat i nás tady v Česku.

Zato Rusko od roku 2015 jen kvete. Je paradoxní, že v této dvojici mocných nepoznám, kdo bude v roce 2015 hybatelem. Buď Spojené státy nezvládnou svoji finanční situaci, Rusku se tím pádem uvolní spousta prostoru, který mohou vyuřžít po svém. Nebo mohou američanům dokonce nabídnout pomoc, na které sami dostatečně vydělají. Nebo se prostě jen zvýší cena ropy. Podobně fungovalo v posledních letech Německo v Evropě. Tedy alespoň astrologicky:-) Nebo naopak bude Rusko tlačit na zájmy ohrožující USA a ty nebudou mít sílu vzdorovat. Tak jako tak, silné roky Ruska trvají někdy do roku 2022, kdy se role buď prohodí zpátky nebo přijde úplně nové uspořádání ve světě.


Pokračování procesu

Vypjaté dění ve světě, jehož smyslem je změna úplně těch nejzákladnějších systémů, by mělo astrologicky trvat od roku 2012 do roku 2015. Pak už budeme vědět, na čem jsme:-) Do roku 2022 je lepší počítat s tím, že by mohly trvat hubené roky. Nic víc, nic míň. Když bych se měla rozmáchnout hodně do budoucna, tak někdy po roce 2026 čekám cosi jako devadesátá léta minulého století. Asi se předtím musí něco stát, aby bylo zase z čeho růst:-)