Volební speciál trochu jinak

S manželem s údivem sledujeme aktuální dění na domácí scéně a potažmo v parlamentu. Vznikla nám kolem toho taková hra – oba se snažíme odhadovat příští vývoj, ovšem každý po svém – manžel čtením novin a já sledováním horoskopů. Manžela je dobré nepodceňovat, je zdatný čtenář novin, v hlavě nosí HPD za mnoho let nazpátek, schodky obchodní bilance, kurzovní vývoj, počty obyvatel, aut, nezaměstnaných... Až se stalo se něco nečekaného – zrušením listopadového termínu voleb jsem začala získávat body pro astrologii. Manžel mi už během dne poslal smsku a pak večer nechápavě kroutil hlavou – to přece nikdo nemohl čekat. No... mohl.

Více »

Zadarmo ani kuře. Natož média

Pokud šéfové novin dodrží své sliby, během několika příštích měsíců se dočkáme zásadního ústupu od bezplatného internetového zpravodajství. Letos v létě důležití představitelé velkých mediálních společností jako News Corporation, Axel Springer Verlag nebo MediaNews Group hromadně pohrozili, že začnou za zpravodajství účtovat. Tolik Respekt číslo 36/2009 v článku převzatém z The Economist.

Více »

Co nového ve světě (astrologickém)

Od začátku tohoto roku jsem zapsaná na londýnské Faculty of Astrological Studies, většinu studia absolvuji dálkově, přeci jen to je trochu z ruky. Na léto jsem si dopřála prezenční studium (tak trochu prázdniny naruby) a absolvovala jsem letní školu, kterou fakulta pořádá v Oxfordu.

Více »

Fenomén Facebook

Proč právě Facebook? Ne proto, že všichni mí přátelé (kteří jsou o 20 let starší než hlavní cílová skupina:-) si houfně zakládají své profily na Facebooku. Ne proto, že nejmenovaný kamarád, zaměstnanec velké mezinárodní firmy (a totální astrologický bezvěrec:-) zmínil, že Facebook už je takový fenomén, že i jejich firma uvažuje o jeho využití. Ale proto, že čísla hovoří jasně - růst se letos významně urychlil, a to nejen celosvětově, ale i v Česku...

Více »

Globalizace is over

Globalizace. Dříve tak hojně diskutované téma, teď se po ní slehla země. Máme jiné starosti, do naší každodennosti pronikla hospodářská krize a globalizaci jako téma vytlačila. Ale není to jen tím – astrologicky vzato je globalizace v té podobě, jak ji známe, opravdu minulostí. 

Více »

« | 1 2 | »