Esoterika u nás zažívá boom. Se vším všudy.

Esoterika dávno není Popelkou

V posledních pár letech je u nás esoteriku víc vidět a víc slyšet. Nám, kteří se pohybujeme v oboru, to možná nepřijde, ale „eso“ věci se plošně šíří i mezi původní „bezvěrce“. Se všemi svými klady a zápory. Mně to došlo, když jsem sledovala, jaké ohlasy má esoterický festival pro korporátní klientelu Inner Winner. Protože, když esoterika se svojí touhou po klidu mysli a rozpouštěním ega pronikne i do dravého firemního prostředí – kravaťáci prominou – znamená to, že se něco děje.

Více »

Situace na Ukrajině v širším kontextu

Naplněním osudu...

Duben je z astrologického pohledu nejtřaskavějším obdobím roku 2014. S každým dalším dnem začíná být zřejmější, co a v jaké části světa můžeme očekávat:-) Nejvypjatější konstelace nastávají kolem 20. – 21. dubna, což v astrologickém pojetí může znamenat klidně plus – mínus měsíc:-) Pak se situace začne postupně zklidňovat, tak intenzivní už to letos nebude. Další výrazné dění očekávám až na počátku roku 2015, to se může, ale nemusí týkat Ukrajiny. Může to být pro změnu třeba Sýrie:-)


Více »

Steve Jobs v kontextu dějin

Ráda si dávám konkrétní dění do širších astrologických souvislostí. Steve Jobs posunul moderní technologie celosvětově kupředu, Apple s ním stál a padal. Člověk takového rozměru by měl nějak zapadat do dění na nebi... nebo snad ne?

Více »

Co ta naše vláda?

To, co předvádí naši vládní představitelé, je opravdu nepřehlédnutelné. Zběžný pohled na dubnové dění v horoskopu naší republiky (pracuji s večerní variantou: 28/10/1918, čas 18:58:30) s tím absolutně nejde dohromady – pár tranzitů dobrodějného Jupitera, nic víc. To stojí za hlubší prozkoumání.

Více »

Odboráři se hlásí o slovo a není to naposledy

Když sleduji v poslední době odbory a jejich aktivity, říkám si, jestli náhodou nezaměstnávají nějakého astrologa. A který z kolegů by to mohl být:-) Samozřejmě žertuji. Teď vážně: odbory se v poslední době hlásí víc ke slovu, a to vždy na den přesně na konstelace, které tomu odpovídají. To není běžná záležitost, aby události šlapaly jako hodinky podle horoskopu republiky:-)

Více »

Další fáze „ozdravné kúry“

Jsou ekonomové, kteří začínají být optimističtí s ohledem na hospodářskou krizi. A zdá se, že čísla jim dávají za pravdu. My astrologové to tak růžově nevidíme, víme, že ještě nemáme vyhráno. Pořád máme před sebou T-kvadrát planet těžkých kalibrů v základních znameních. Roky 2010 a 2011 by měly být nejtěžšími roky v příštím půlstoletí, jak píše Alan Meece v jeho knize Horoscope For The New Millenium.

Více »

Hokej - budeme zase jednou zlatí?

Někdy před týdnem se mě kamarádka zeptala, jak vidím mistrovství světa v hokeji, předpovídala jsem přeci, že budeme letos v hokeji dobří, nebo snad ne? Trochu mne zarazila, vždycky jsem hokej považovala za zimní sport, netušila jsem, že se hraje v květnu:-) A pak – letos už přece byla zimní olympiáda, že by se dvě tak významné sportovní události sešly v jednom roce? Podívala jsem se tedy, co na to astrologie a byla jsem mile překvapená šancemi, jaké máme. Naposledy jsme mistrovství světa vyhráli v roce 2005, zdá se, že je na čase, abychom zase jednou ukázali, že na to máme. 

Více »

Provázanost planetárních energií

Pomalu se chystám na psaní předpovědi na příští rok. Vánoční výzdoba v některých obchodech připomíná, že už je na čase:-) V souvislosti s tím rozmýšlím, co čeká Berany, Raky, Váhy a Kozorohy, tedy příslušníky základních znamení. Nebudou to mít lehké, hlavně ti, kteří jsou narozeni zkraje znamení. Pro úplnost podotýkám, že mám světla v Kozorohu a v Raku, tedy spadám mezi ně:-)

Více »

Island ve znamení Kozoroha

Příští léto se chystáme s manželem na Island. Je to můj dlouholetý sen, konečně se mi snad splní. Samozřejmě to nesouvisí s tím, že je momentálně na Islandu lacino:-) To mě přivedlo k úvaze nad státním bankrotem Islandu, který byl na spadnutí na podzim loňského roku.

Více »

Kam peníze, kam jdete?

Když jsem na konci léta studovala horoskop ČR v souvislosti s nadcházejícími volbami, začala jsem obcházet všechny dospělé muže ve svém okolí a ptala jsem se, co se chystá s naší měnou, jestli bude inflace, aby se nám peníze začaly - obrazně řečeno - rozpouštět jako pára nad hrncem? Vývoj z poslední doby ukázal, o co konkrétně půjde – rozpočtové provizorium nás nemine. To je ono.

Více »

« | 1 2 | »