Astrologické kurzy - dlouhodobé

Večerní 2. ročník – aspekty a vládci

Termíny:
Pravidelně každé úterý od 18 do 20 hodin. Začínáme 29. září 2015 a končíme 21. června 2016.

Obsah kurzu:

Teoretická část:
V prvním ročníku jsme se učili význam jednotlivých prvků horoskopu, tedy postavení planet ve znameních a domech. Ve druhém ročníku pokročíme k tomu, že budeme význam jednotlivých prvků spojovat do souvislostí. V první polovině roku za pomoci aspektů, ve druhém pololetí za pomoci vládců.

Aspekty propojují významově dvě planety, jsou energetickou cestičkou, přes kterou se planety ovlivňují navzájem. Když se v aspektech potká více planet dohromady, vytvářejí aspektární obrazce, které jsou coby uzavřené útvary vždy klíčovým prvkem horoskopu. Většinu času se budeme učit význam aspektů každé z planet, čas od času výklad proložíme pravidly.

Vládci domů jsou specifikem astrologické školy, jejíž jsem pokračovatelkou. Do horoskopu vnášejí příčinné vztahy, ve smyslu příčina a následek. Ukazují, jakou další oblast bude ovlivňovat ten který astrologický dům. Postupně se budeme učit význam vládců všech domů a všechna pravidla k tomu.

Teprve díky této jemné spleti významů se každý horoskop stává unikátem, aby mohl odrážet jedinečnost každého člověka.

Praktická část:
Vše, co se naučíme teoreticky, budeme samozřejmě procvičovat i prakticky. Jak na našich horoskopech, tak na horoskopech známých osobností.

V průběhu školního roku se budeme dál učit syntézu jednotlivých prvků, abychom dostali komplexní obrázek osobnosti. Syntéza je absolutním základem astrologie (a astrologického mistrovství:-)

Mimoto se budeme učit najít klíčová témata horoskopu. Ne všechna témata jsou stejně důležitá, každý člověk je zaměřen jiným směrem. Formulování toho nejdůležitějšího pomáhá ve sledování životních cílů bez zbytečného tápání kolem.

Posledním důležitým bodem ve výkladu horoskopu je vymezení silných a slabých míst osobnosti. Obojí je užitečné znát – abychom se na své silné stránky zaměřili a rozvíjeli je a slabé pokud možno zpracovali.

Více o programu kurzu a cvičeních se dozvíte v rubrice Podrobnosti k výuce.

Pomůcky:
Vše potřebné obdržíte v kurzu. S sebou budete potřebovat pouze psací potřeby a poznámkový blok. V průběhu celé výuky rozdávám množství horoskopů. Kdo má rád papíry pěkně pohromadě, pořídí si na ně úhledné desky:-)

Součástí kurzu jsou i elektronická skripta z mého pera, v podstatě učebnice astrologie. Ušetří nám spoustu času v hodinách, který místo psaní poznámek můžeme věnovat cvičením. Mailem rozesílám i powerpointové prezentace z každé hodiny, takže kromě učebnice máte ode mne hotové i stručné poznámky:-)

Stále platí, že Vám na přání vytisknu horoskopy Vašich blízkých. Ať máte materiál ke studiu, pokud ještě nevlastníte svůj astrologický program.

Z celého kurzu pořizuji zvukové nahrávky, které rozesílám mailem po každé hodině. Kdo zamešká některou lekci, o nic tím pádem nepřijde. Pečliví studenti si z nahrávek mohou doplnit své zápisky.

Pro koho je kurz určen:
Pro pro mírně pokročilé studenty, kteří mají za sebou studium postavení planet ve znameních a domech. V případě mých kurzů jsou to studenti po prvním ročníku. Kurz je však otevřen i absolventům jiných astrologických škol či samoukům.

Místo:
Gymnázium Na Zatlance, učebna číslo 351, v těsné blízkosti křižovatky Anděl na Praze 5. Anděl je snadno dostupný metrem B nebo tramvajemi číslo 4, 6, 7, 9, 10, 12, 14 a 16. Zdá se, že jen málo tramvají nejezdí přes Anděl:-) Kdo přijede autem, může spolehlivě zaparkovat v nákupním centru Nový Smíchov, tři hodiny parkování jsou tu zdarma. Praxe ovšem říká, že přímo před budovou gymnázia se místo na parkování stejně vždycky najde. Přesná adresa gymnázia je Na Zatlance 11, web gymnázia zde.

Cena:
Cena kurzu je 7 000 korun. Kurz se sestává z 32 dvouhodinových lekcí, od září 2015 do června 2016.
Studenti, kteří u mne 2. ročník již absolvovali a rádi by s námi zasedli do lavic znovu, mají kurzovné snížené na 5 000 korun.

Přihlášky a placení kurzovného:
Pokud máte o kurz zájem, napište mi mail na adresu eva.prokesova@astro-coaching.cz nebo zavolejte na číslo 608 968 725. Uveďte prosím Vaše jméno, příjmení a telefonický kontakt. Připojte i údaje o Vašem narození (datum, čas a místo), abych Vám mohla připravit horoskop.

Budu Vám vděčná za předběžné přihlášky co nejdříve, usnadníte mi tím organizaci kurzu. Spolu se závaznou přihláškou vybírám zálohu ve výši 1 000 korun. Zbytek kurzovného zaplatíte buď na první hodině nebo převodem na účet číslo 710248123/0800.Celodenní kurz tranzitů a progresí – 3. ročník

Termíny:
Celkem devět výukových dní ve školním roce 2015 – 2016. Vždy jsou to pátky. Začínáme 2. října 2015 a končíme 10. června 2016. Výuka probíhá od 9:00 do 17:00 hodin.

Konkrétní data jsou tato: do konce roku 2015 se uvidíme třikrát – 2. října, 6. listopadu a 27. listopadu. V roce 2016 jsou termíny předběžně naplánovány takto – 8. ledna, 5. února, 18. března, 8. dubna, 6. května a naposledy 10. června.

Uvidíme se přibližně jednou za měsíc, volila jsem pátky, ať si prodloužíte víkendy. Doufám, že je to rozumné rozložení na to, abychom zvládli učivo dostatečně vstřebat a přitom si mohli udělat volno z práce:-)

Co do počtu hodin jsou celodenní a večerní kurzy rovnocenné, poskytují stejný prostor pro výuku.

Smysl kurzu:
Ve třetím ročníku zpravidla učím všechny možné prognostické metody. Tentokrát jsem se omezila pouze na tranzity a progrese, kterým věnujeme o to více času. Tranzity jsou nejběžnější a nejpoužívanější prognostickou metodou, která ukazuje naše vývojové fáze v životě, mezníky i dění měsíc za měsícem. Progrese (neboli sekundární direkce) ukazují náš vnitřní vývoj, který se může nebo nemusí promítnout do vnějšího dění.

Prognostické metody učím ze všech kurzů nejraději. Horoskop najedou získá dynamiku, dojde nám ještě spousta souvislostí z radixu. A předpovídání je samozřejmě lákavá astrologická disciplína:-) Kromě toho jsem přesvědčená, že naučit se vykládat tranzity i progrese je svým způsobem rutinní záležitost, která při dobrém zvládnutí pravidel dává vysokou spolehlivost předpovědí. Tedy alespoň s mým Kozorožským přístupem:-)

Obsah kurzu:

Teoretická část:
Na úvod se naučíme spoustu pravidel pro výklad tranzitů. Například klasické, že tranzity nikdy nemohou vybočit z mantinelů toho, co naznačuje radix.

Poté probereme významy tranzitů planet za prvé skrze domy a za druhé na planety radixu, pěkně jeden za druhým. Tato část představuje největší část výuky a je to klasická astrologická „kuchařka“, tedy popisy prvků, jak je uvádějí učebnice.

Dál se budeme učit za pomoci klíčových slov skládat dohromady význam tranzitního prvku a radixového prvku, v obou případech včetně postavení planet ve znamení, domě a vládcovství. Budou nám z toho vznikat krásné věty o devíti slovech se zcela konkrétním významem.

Kromě toho se naučíme rozlišovat psychickou a konkrétní rovinu tranzitu. Psychická část je ta, kterou se dočteme v literatuře. Je spolehlivá, ale zůstává obecná, spočívá v našem prožitku. Konkrétní rovina tranzitu se vykládá ve vztahu k radixu a nabízí několik zcela jasných scénářů, které nositel horoskopu prožije. Který to bude, je jen otázkou naší vědomé či nevědomé volby. Progrese jsou zjednodušeně řečeno extrémně zpomalené tranzity. Tím pádem se ke slovu dostávají osobní planety, které generují dění – onen zmíněný vnitřní vývoj.

Praktická část:
Teorii bohatě procvičíme jednak na horoskopech celebrit a jednak na vlastních horoskopech. Už teď můžete přemýšlet o události, kterou budete během kurzu probírat. Může to být seznámení, nástup do práce, porod dítěte, stěhování. Fantazii se meze nekladou, ať se nám sejde široká paleta událostí k procvičení:-)

Z celebrit probereme události ze života princezny Diany a prezidenta Václava Klause. Jejich životopisy jsou veřejně známé a oba zažili pestrou škálu událostí:-)

Počítejte s tím, že tranzity planet skrze domy horoskopu ode mne nejspíš dostanete k samostudiu ze skript. Proto, abychom získali prostor na kurzu a mohli se o to více věnovat jejich procvičování. Můžeme si to dovolit, protože astrologie je systematická věda, které stále dokola kombinuje významy základních prvků a s tím už máme praxi.

Pomůcky:
Vše potřebné obdržíte v kurzu. S sebou budete potřebovat pouze psací potřeby a poznámkový blok. V průběhu celé výuky rozdávám množství horoskopů. Kdo má rád papíry pěkně pohromadě, pořídí si na ně úhledné desky:-)

Součástí kurzu jsou i elektronická skripta z mého pera, v podstatě učebnice astrologie. Ušetří nám spoustu času v hodinách, který místo psaní poznámek můžeme věnovat cvičením.

Po každé hodině ode mne mailem dostanete audionahrávky. Kdo zamešká některou lekci, o nic nepřijde, poslechne si nás v klidu doma. Pečliví studenti si z nahrávek mohou doplnit své zápisky. Kdo nepracuje s vlastním astrologickým programem, myslím, že je na čase si nějaký pořídit. Velice doporučuji Solar Fire, na který jste ode mne zvyklí, horoskopy, které Vám rozdávám, tisknu z něj. Podrobnosti k jeho pořízení a k videokurzu, jak s programem pracovat, se dočtete tady.

Pro koho je kurz určen:
Kurz je určen studentům, kteří již umí vykládat horoskop narození a rádi by pochopili jeho dynamiku. V mých kurzech jsou to absolventi prvních dvou ročníků. Kurz je otevřen i studentům ostatních astrologických škol s podobnou úrovní znalostí.

Místo:
Praha 5 – Stodůlky, Ke Kalvárii 14. Podrobnější informace zde.

Cena:
Cena kurzu je 7 000 korun za devět dní výuky od října 2015 do června 2016.
Studenti, kteří u mne 2. ročník již absolvovali a rádi by se k nám přidali znovu, mají kurzovné snížené na 5 000 korun.

Přihlášky a placení kurzovného:
Pokud máte o kurz zájem, napište mi mail na adresu eva.prokesova@astro-coaching.cz nebo zavolejte na číslo 608 968 725. Uveďte prosím Vaše jméno, příjmení a telefonický kontakt. Připojte i údaje o Vašem narození (datum, čas a místo), abych Vám mohla připravit horoskop.

Budu Vám vděčná za předběžné přihlášky co nejdříve, usnadníte mi tím organizaci kurzu. Spolu se závaznou přihláškou vybírám zálohu ve výši 1 000 korun. Zbytek kurzovného zaplatíte buď na první hodině nebo převodem na účet číslo 710248123/0800.Obsah všech čtyř ročníků studia:

1. ročník – planety ve znameních a domech

Teoretická část:
Úvod do astrologie
Obecná charakteristika planet, znamení a domů
Planety a lunární uzly ve znameních a domech
Podrobný program 1. ročníku

Praktická část:
Nácvik interpretace jednotlivých prvků horoskopu
Hledání opakujících se témat v horoskopu
Dílčí syntéza
Přehled cvičení pro 1. ročník


2. ročník – aspekty a vládci domů

Teoretická část:
Druhy aspektů a jejich význam
Planetární obrazce
Charakteristika aspektů mezi jednotlivými planetami
Znamení na hrotech domů
Vládci domů v jednotlivých domech horoskopu
Podrobný program 2. ročníku

Praktická část:
Určení klíčových témat horoskopu
Vymezení silných a slabých míst horoskopu
Syntéza horoskopu
Přehled cvičení pro 2. ročník

Na konci tohoto dvouletého studia tedy budete schopni vyložit nativní horoskop.


3. ročník – prognostické metody

Teoretická část:
Tranzity - metodika výkladu tranzitů, tranzity planet skrze domy horoskopu, tranzity planet na planety radixu. Výklad celých událostí včetně postavení planet ve znamení, domě a vládcovství, a to jak u radixového tak u tranzitního prvku. Nástin dalších prognostických metod - sekundárních progresí, primárních direkcí, šířkových a deklinačních paralel, solárních horoskopů.

Praktická část:
Teorii procvičíme jednak na horoskopech celebrit a jednak na vlastních horoskopech. Přemýšlejte už teď o události, kterou budeme během kurzu probírat, může to být seznámení, nástup do práce, porod dítěte, stěhování. Fantazii se meze nekladou, ať se nám sejde široká paleta událostí k procvičení:-)


4. ročník – partnerská astrologie

Teoretická část:
Synastrie – metodika, význam planet v domech partnera a planet v aspektech na planety partnera. Výklad celých prvků, tedy včetně polohy v domě a vládcovství u obou partnerů. Určení klíčového tématu partnerství, oblasti spolupráce a střetů. Různé typy partnerství. Ve kterých případech má partnerství šanci nastat. Kompozitní horoskopy – nástin výkladu.

Praktická část:
Teorii procvičíme jako vždy jednak na horoskopech slavných osobností a jednak na horoskopech vlastních. Za tímto účelem přemýšlejte nad osobou, kterou se budeme celý školní rok zabývat. Vybírejte osoby z různých oblastí (partner, dítě, rodič, kamarádka, pracovní sféra), ať se nám sejde pestrá škála příkladů. A nebojte se vybrat i někoho, s kým máte napjatý vztah:-)